LIETUVA – septyniose raidėse telpa tūkstančiai mūsų gyvenimų… (video, foto)

svksniskiai prezidenturoje vasario 16Valstybės atkūrimo dienos minėjimo renginiai pamario krašte prasidėjo nuo Stemplių, Šilutės rajono Švėkšnos seniūnijos pakraščio, kuriame 1872 metais gimė, augo ir brendo 1918-ųjų Vasario 16-osios akto signataras prelatas, visuomenės ir valstybės veikėjas profesorius Kazimieras Steponas Šaulys.

1964 metais jis mirė emigracijoje Šveicarijoje.

Garbaus kraštiečio atminimas buvo pagerbtas gėlėmis, kurias iš Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų šventės išvakarėse priėmė ir į Stemples parvežė Švėkšnos katalikų šv.Apaštalo Jokūbo bažnyčios prelatas kanauninkas Petras Stukas, Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis ir du signataro giminaičiai – Vytautas Alminauskis su sūnumi Justu.

Puokštė ketvirtadienio rytą buvo padėta prie stogastulpio, kuris nuo 1994 metų ženklina buvusios K.S.Šaulio tėviškės vietą Stemplėse. Į pagerbimo ceremoniją susirinko būrys vietos gyventojų.vasario 16 minejimas siluteje

Oficialiame Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjime Šilutėje, Kultūros ir pramogų centre, pristatyta literatūrinė – muzikinė kompozicija „Dar sykį – LIETUVA“. Ją pagal režisierės Dalios Babaliauskienės scenarijų šilutiškiams kūrė Juknaičių, Švėkšnos šokėjai – senjorai, Šilutės meno mokyklos kanklininkės, balerinos, birbynininkai, Kultūros ir pramogų centro vokaliniai ansambliai „Vaivora“ ir „Mingė“, Vakarų kranto jaunimo studijos grupė „18:20“, Pamario pagrindinės mokyklos mokinukai.

LIETUVA – šiose septyniose raidėse telpa tūkstančiai mūsų gyvenimų, sakė vedėjai – Šilutės teatro aktoriai Alma Rimkevičiūtė bei Vygantas Paldauskas. Jie, tarp šokių ir dainų priminę Lietuvos istorijos svarbiausius įvykius, ragino kraštiečius nesigręžioti į skaudžius mūsų valstybės kūrimo etapus, DABAR mylėti Lietuvą, gyventi dėl jos ir čia – gimtinėje, ir išvykus į svečias šalis.

joomplu:3266