Lietuva Ukrainai skirs virš 30 mln. eurų

Vyriausybė pritarė iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų 20 mln. eurų skirti dalyvavimui ES ir tarptautinėse iniciatyvose pagalbai Ukrainai ir Moldovai. Iš šių lėšų 10 mln. eurų bus skirta įnašui į Pasaulio banko grupės Tarptautinės plėtros asociacijos Krizės priemonės Specialiąją programą Ukrainos ir Moldovos atkūrimui bei 10 mln. eurų įnašui į Europos investicijų banko naujai kuriamą „ES Ukrainai“ fondą.

Pixabay nuotr.

Lietuva jau yra ne kartą prisidėjusi prie panašių tarptautinių iniciatyvų remiant Ukrainą per efektyviai veikiančius Europos Sąjungos ir tarptautinių finansinių institucijų instrumentus ir yra tarp lyderiaujančių šalių skiriant paramą Ukrainai.

Siekiant ir toliau teikti finansinę paramą Ukrainai, viena iš Pasaulio banko grupės organizacijų Tarptautinė plėtros asociacija (TPA) kuria naują Krizės valdymo priemonę, kurią sudaro 2 programos – Specialioji programa Ukrainos ir Moldovos atkūrimui ir papildoma Krizės atsako programa, skirta krizės paveiktoms skurdžiausioms šalims. Specialioji programa, kuriai numatytas 10 mln. eurų Lietuvos įnašas, prisidėtų prie paramos Ukrainai finansavimo poreikio patenkinimo atstatymo ir rekonstrukcijos, biudžeto paramos, socialiniuose ir ekonominiuose sektoriuose ir kt.

Iki šiol Lietuva yra skyrusi per 950 mln. eurų humanitarinės, finansinės ir  karinės pagalbos, kuri sudaro 1,42 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) nuo 2022 m.

Pagal Finansų ministerijos inf.