Lietuvai siūlomos naujos galimybės su elgesio problemomis susiduriančio jaunimo geresnei socializacijai

 

dsc 0071Ministrui Linui Kukuraičiui ir jo komandai Nyderlanduose įsikūrusio tarptautinio „Jaunimo intervencijų fondo“ („Youth Interventions Foundation“) vadovė Angela Pasma pristatė fondo iniciatyvas, orientuotas į jaunų žmonių, turinčių elgesio sutrikimų, priklausomybių, sėkmingą socializaciją ir integraciją į visuomenę.

Angelos Pasma teigimu, viena iš esminių fondo taikomų priemonių – tai daugiamatė šeimos terapija, įrodymais pagrįstas, integruotas, visapusis ir efektyvus sisteminis gydymas paaugliams, susiduriantiems su narkotinių medžiagų vartojimu, turinčių elgesio sutrikimų. Fondas šią terapiją jau išbandė Prancūzijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Suomijoje, Estijoje ir Nyderlanduose.

„Lietuvai labai svarbu sukurti visapusiškos pagalbos šeimoms sistemą, grįstą paslaugomis. Šia linkme jau nemažai nuveikėme – tai ir Vaiko teisių apsaugos pagrindų naujasis įstatymas, taip pat ministerijos iniciatyva Šeimų stiprinimo įstatyme įtvirtintas bazinis paslaugų šeimoms paketas savivaldybėse, šių metų pradžioje pradėta įgyvendinti ES priemonė „Kompleksinės paslaugos šeimai“, skirta visoms šeimoms ir kt. Mums be galo svarbi ir kitų šalių patirtis ir priemonės, kurias jau integravo ir kaimyninės šalys“, – užtikrino ministras Linas Kukuraitis.

„Jaunimo intervencijų fondo“ veiklos skirtos ne tik elgesio sutrikimų turintiems vaikams, bet į pagalbos vaikui programas įtraukiami ir šeimos nariai, mokyklos bendruomenė. Terapinės veiklos vykdomos socializacijos centruose ir net pramogaujant. Yra suburiamos 2–5 specialistų komandos, kurios parenka vaikui ir šeimos nariams tinkamiausias priemones. Programa vienam vaikui tęsiasi 6 mėnesius.