Lietuvės dizainerės sėkmė: darbas su Indijos mados karaliumi

DomkuteIštisos savaitės darbo be jokių laisvadienių, alinantis karštis, snustelėjimas pasislėpus už audinių studijos kamputyje, kritika ar kandūs pagyrimai – tokią patirtį įgijo iš Šilutės kilusi dizainerė Liucija Domkutė (26 m.), savo rankomis ir kūryba prisilietusi prie mados pasaulio žvaigždės drabužių.

Garsus charizmatiškas indų mados kūrėjas Manishas Arora savo netikėtomis idėjomis ir spalvingu indų kultūros kraičiu akina Vakarų pasaulį. Jo kuriama mada – ryški, prabangi, skrupulinga, o kartais net ekscentriška. Užtat padirbėti pas jį studijoje trokšta ne vienas jaunas dizaineris. Ilgai svajojusi stažuotis pas šį dizainerį iš Šilutės kilusi mergina užpildė ir nusiuntė CV tikėdamasi, kad jai pavyks, rašo „Lietuvos ryto“ žurnalas „Stilius“.

Talentinga lietuvė buvo pastebėta, tačiau jos naivi viltis įsikurti kūrėjo studijoje Paryžiuje labai greitai subliūško. Paaiškėjo, kad teks belstis į pačią Indiją, – būtent ten vyksta visas M.Aroros kūrybinės komandos darbas.

„Niekada neplanavau keliauti į Indiją, ji nebuvo mano svajonių šalis. 2013-aisiais laimėtas Lietuvos jaunojo dizainerio prizas mane paskatino siekti šiek tiek daugiau – parodyti savo kūrybą žymiems dizaineriams. Jau studijuodama kostiumo dizaino magistrantūroje kreipiausi į mados namus „Manish Arora“ dėl stažuotės. Maniau, kad viskas vyks Paryžiuje, kur ir pristatomos jo kolekcijos. Apsidžiaugiau gavusi patvirtinimą. Tačiau tik kitame laiške buvo parašyta, kad esu laukiama Delyje“, – juokėsi pašnekovė.

Daugiau apie tai skaitykite lrytas.lt straipsnyje „Lietuvės dizainerės sėkmė: darbas su Indijos mados karaliumi“.