Lietuviai namus saugo ir ginklu

119biPopuliariausia būsto apsaugos priemonė šalyje – šarvuotosios durys.

Jomis apsaugoti savo namus nuo ilgapirščių renkasi 29 proc. gyventojų, o 15 proc. lietuvių savo būsto nuo vagystės apskritai nesaugo – tokias tendencijas atskleidė draudimo bendrovės „If“ atlikta apklausa.

„Mūsų praktika rodo, kad šarvuotosios durys nėra kliūtis apiplėšti būstą, nes tokios vagystės dažniausiai būna gerai suplanuotos, o jas vykdo patyrę nusikaltėliai, jiems nekyla sunkumų įveikti metalo konstrukcijomis apsaugotas duris“, – teigia draudimo bendrovės „If“ Turto žalų grupės vadovė Giedrė Vitkauskienė.

Antra populiariausia būsto apsaugos priemonė, anot apklausos dalyvių, yra sarginis šuo. Taip namus saugantys nurodė 14 proc. apklaustųjų.

Signalizaciją su apsaugos tarnybos greito reagavimo paslauga yra įsirengę vos 8 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų.

Draudimo ekspertų nuomone, tokia priemonė pati veiksmingiausia.

„Iš apklausos rezultatų matome, kad šalyje populiariausios būsto apsaugos nuo ilgapirščių priemonės tikrai nėra veiksmingiausios.

Kita vertus, mūsų praktika rodo, kad apskritai nėra būsto apsaugos priemonių, kurios visiškai pašalintų vagystės riziką, nes apvagiami ir keliomis priemonėmis apsaugoti būstai“, – pabrėžia draudimo ekspertė G. Vitkauskienė.

Draudimo bendrovės „If“ atlikta apklausa atskleidė ir retesnių būdų, kaip Lietuvos gyventojai saugo savo būstą.

Štai 2 proc. respondentų yra įsirengę vaizdo stebėjimo kameras, o 1,8 proc. apklaustųjų nurodė savo namus saugantys ginklu. Buvo ir tokių, kurie teigė, kad namuose yra įrengę spąstus vagims.

Lietuvos draudikų asociacijos duomenimis, šalyje nuo vagysčių apdrausta vos 53 proc. privačių namų, 21 proc. butų, o namuose esančio turto draudimu naudojasi vos 13 proc. gyventojų.

Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos duomenimis, 2012 m. įsibraunant į gyvenamąją patalpą buvo įvykdytos 3526 vagystės, 29,3 proc. iš jų buvo ištirta.

Draudimo bendrovė „If“ praėjusiais metais privatiems klientams išmokėjo daugiau nei 400 tūkst. litų vagysčių iš būsto nuostoliams atlyginti.