Lietuvininkų gatvę šokdino muzikos ritmai

gatves muzika bugnaiJau šeštą kartą šilutiškius į gatves sukvietė Gatvės muzikos diena. Puikus oras ir skambi muzika tapo nuostabia savaitgalio dovana linksmybių ir šurmulio išsiilgusioms širdims. Tiesa, žiūrovų tikėtasi daugiau.

„Visi laukia Gatvės muzikos dienos, visi ją žino, tad daug reklamos nereikia. Malonu, kad šiemet dalyvauti sutiko ir tie, kurie baigė mokyklą, ir vyresni muzikantai. Va, pro šalį ėjo Valerijus Volkovas, paėmė į rankas gitarą ir užtraukė Gyčio Paškevičiaus dainas.
gatves muzika dj
Apskritai, šiemet labai daug ekspromto, o tai išties pagyvina šventę. Kaip Andrius Mamontovas sakė, šią dieną į gatves gali išeiti bet kas, kad ir šaukštais ar puodais skambindamas, ir taip prisijungti prie šventės“, – mintimis dalijosi vienas šventės organizatorių Vygantas Stoškus.

Miestas skendo šurmulyje

Šilutėje šurmulio ir talentų išties netrūko. Devintokė Greta Konaverskytė džiaugėsi puikia šventės atmosfera: „Gatvės muzikos dienai visiškai nesiruošiau, tiesiog atėjau ir sudainavau. Man smagu dainuoti čia, gatvėje, nes galiu bendrauti su žmonėmis, prie jų prieiti, kažką pasakyti, pažiūrėti į akis. Manau, kad tokios šventės yra labai linksmos, ir turėtų vykti dažniau nei kartą per metus“, – įspūdžius pasakojo G.Konaverskytė.

Šiemet muzikantai, norėdami šilutiškius užkrėsti gera nuotaika, ne tik grojo ant scenos ar jaukiai įsitaisę ant suoliuko, bet ir vaikščiojo gatvėmis. Kaip sakoma – jeigu Mahometas neina pas kalną, tai kalnas ateina pas Mahometą. Skardžiais mušamųjų ritmais į gyventojų širdis beldėsi būgnų paradas su Mykolu Eiva priešakyje bei Vydūno gimnazijos auklėtinės Augustė ir Neringa, skambindamos gitara lyriškas balades.
gatves muzika gitaros
„Mes bandome parodyti, kad nebūtina groti atsisėdus, galima ir vaikščioti gatvėmis. Tik galėtų prisijungti daugiau žmonių. Kai kurie nusišypso, bet kiti tiesiog praeina nekreipdami dėmesio“, – pasakojo Augustė Nausėdaitė ir Neringa Mikutytė.

Gatvės muzikos dienoje kiekvienas šilutiškis galėjo atrasti kažką savo ausiai ir širdžiai, mat čia buvo galima išgirsti įvairių stilių ir žanrų muzikos. Lietuvininkų gatvėje buvo paruoštos aštuonios muzikinės salelės. Praeiviams šokių muziką grojo Aivaras Burzdžius, DJ Neimantas, taip pat šilutiškiai galėjo išgirsti trijų jaunų merginų grupę „Berri“, Vakarų kranto jaunimo studiją, „Karčemėlę“ bei kitus jaunuosius ir vyresnius muzikos talentus.

„Jeigu sieloje esi muzikantas, privalai ateiti į Gatvės muzikos dieną ir sugroti. Nebūtinai ant scenos, gali tiesiog atsisėsti ant suoliuko parkelyje. Tai yra tikrų muzikantų diena. Na, o jauniesiems muzikantams linkiu tobulėti, gyventi muzika, būti iniciatyviems bei stumti savo mokytojus į priekį“, – šypsojosi V.Stoškus.

Muzikantams linkėjo drąsos
gatves muzika jaunimas
Šventės žiūrovai dėkojo organizatoriams ir muzikantams už gerai praleistą laiką ir džiaugėsi, kad Šilutėje gausu jaunųjų talentų, užsiimančių prasminga ir įdomia veikla.

„Esu buvusi Gatvės muzikos dienoje Klaipėdoje, ir manau, kad mūsų jaunimas savo muzikalumu nė kiek nenusileidžia klaipėdiškiams. Smagu, kad jauni žmonės yra įtraukiami į tokią veiklą. Muzikantams linkiu drąsos ir pasiekti savo tikslų“, – linkėjo Gatvės muzikos dienos žiūrovė bibliotekininkė Jurgita.

„Kviečiu šilutiškius įsileisti muziką į savo širdis. Turėtų būti daugiau žmonių gatvėje tokią dieną. O tie, kas negali ateiti, tegu atveria langus ir duris bei įsileidžia muziką į savo namus. Be muzikos pasaulis būtų labai liūdnas“, – šypsojosi darželio „Žibutė“ direktorė Raimonda Jaruškevičienė.

Gatvės muzikos diena Lietuvoje rengiama jau aštuntą kartą, nuo 2007-ųjų metų. Trečiąkart – Tbilisyje ir Kopenhagoje. Pirmoji – Hagoje ir Ukrainoje. Šventės idėjos autorius ir iniciatorius – muzikantas Andrius Mamontovas.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų” facebook albume