„Lietuvininkų vilties“ premija – dziudo treneriui Rimvydui Lukošiui

 dziudo Lenkija_Elblag_2015Trečiadienį posėdžiavęs „Lietuvininkų vilties“ premijos komitetas, vadovaujamas savivaldybės tarybos narės Genovaitės Kimbrienės, nusprendė šiemet šią premiją skirti Šilutės dziudo klubo „Kumikata“ treneriui Rimvydui Lukošiui.

Premija skiriama asmeniui ar organizacijai, kurie ypatinga savo veikla ir darbu garsina Pamario krašto kultūrą Lietuvoje ar už jos ribų ir pasiekia ženklių laimėjimų, buria jaunus žmones ir skatina jų bendruomenišką ugdymąsi.

Trenerį apdovanojimui pristatę Šilutės šaulių kuopa ir Ramučių kaimo bendruomenė „Navata“ paraiškoje nurodė, kad R.Lukošius savo gyvenimą paaukojo jaunimui ir dziudo kultūrai. Nepertraukiamai su jaunimu nuo 1990 m. dirbantis treneris neskaičiuoja savo laiko ir jėgų, kuriuos atiduoda savo treniruojamiems sportininkams.

2016 m. įkūręs dziudo sporto klubą „Kumikata“ R.Lukošius garsina Šilutės vardą Lietuvoje ir Europoje, klubo jaunimas yra Lietuvos ir kitų šalių turnyrų, čempionatų prizininkai ir nugalėtojai. Treneris rengia treniruotas ne tik Šilutėje, bet ir rajono miesteliuose.

Pasak R.Lukošiaus, dziudo – ne tik savigyna be ginklo, bet ir kasdienio gyvenimo filosofija. Rimvydo dėka, jo treniruojami vaikai ir jaunimas tampa vikresni, sveikesni, geresni, atidesni, mokantys išreikšti pagarbą aplinkiniams. Jiems įskiepijamas pasitikėjimas savimi. Trenerio skiriamas laikas, dėmesys, meilė, patarimai padeda jaunuoliams užaugti tikromis asmenybėmis.

Šilutės šaulių kuopos nariai savo prisitatyme akcentavo: „Treneris R.Lukošius yra Žmogus iš didžiosios raidės. Jis – ne tik treneris, jis yra mokytojas, kuris nepaliaujamai auklėja jaunimą, moko gyvenimo paslapčių, nes dziudo yra ne vien tik sportas, tai ir kultūra, ir menas, ir gyvenimo būdas bei kelias“.

R.Lukošius į gyvenimo kelią jau išleido daugiau nei tūkstantį jaunuolių, kurie išmokyti drausmės, sąžiningumo, kultūros, drąsos ne tik sporte, bet ir gyvenime.

„Lietuvininkų vilties“ premija dziudo treneriui R.Lukošiui bus įteikta Šilutės kultūros ir pramogų centre Vasario 16-ąją, minint Lietuvos valstybės atkūrimo 99-ąsias metines.

Parengta pagal Šilutės r. savivaldybės jaunimo ir sporto reikalų koordinatorės Simonos Skuodaitės atsiųstą informaciją.