„Lietuvininkų vilties“ premijai gauti pasiūlytas vos vienas kandidatas

 sirtautasNebe už kalnų prestižinės rajono „Lietuvininkų vilties“ premijos įteikimo šventė, kuri šiemet numatyta po savaitės – lapkričio 13 dieną.

Šiemet šiai premijai gauti pasiūlyta tik vieno pretendento kandidatūra – tai Šilutės vaikų meno mokyklos Dailės skyriaus mokytojas Andrius Sirtautas.

A.Sirtauto kandidatūrą už reikšmingus darbus su jaunimu pasiūlė F.Bajoraičio viešoji biblioteka, Šilutės kultūros ir pramogų centras, Lietuvos bibliotekininkų draugijos skyrius, asociacija Šilutės raštijos ir knygų draugija.

Premiją sudaro laureato diplomas, piniginė 850-ies eurų premija ir premijos statulėlė.

Teikėjų nuomone, A.Sirtautas premijos nusipelnė už jaunimo veiklos skatinimą ir asmeninę meninę veiklą gražinant Šilutės miestą.

Į „Lietuvininkų vilties“ premiją šiemet taip pat pretenduoja žinoma sportininkė, daugkartinė Europos ir pasaulio rankų lenkimo čempionatų nugalėtoja, policijos pareigūnė Eglė Vaitkutė ir viena iš „Pamario jaunimo“ asociacijos lyderių Lijana Jagintavičienė. Jų kandidatūros liko iš praėjusių metų.

Sprendimą apie apdovanojimą priims iš 6 narių sudarytas „Lietuvininkų vilties“ premijos skyrimo komitetas.

Naujos kadencijos „Lietuvininkų vilties“ premijos skyrimo komitetas suburtas tik prieš porą dienų – praėjusį trečiadienį, o pirmininkas išrinktas vakar: juo tapo politikė Genovaitė Kimbrienė. Naująjį premijos laureatą komitetas pagal nuostatus gali svarstyti ir skelbti tik pirmojo posėdžio metu, toks posėdis numatytas šiandien, lapkričio 6-ąją.

Šilutės rajono savivaldybės taryba „Lietuvininkų vilties“ premiją įsteigė 2002 m. gegužės 2 d. Premija skiriama jaunimui nuo 14 iki 29 metų, t.y., asmeniui, jaunimo ar su jaunimu dirbančiai organizacijai, kurie skatina jaunų žmonių iniciatyvas ir bendruomeniškumą, savo veikla ir darbu garsina Pamario krašto kultūrą Lietuvoje ar už jos ribų ir pasiekia žymių laimėjimų, buria jaunus žmones ir skatina jų bendruomenišką ugdymąsi.