„Lietuvininkų vilties“ premijai šiemet pasiūlyta vos viena kandidatė

Penktadienį, sausio 28-ąją baigėsi kandidatūrų teikimas prestižinei Šilutės rajono savivaldybės „Lietuvininkų vilties“ premijai. Šįkart premijai pasiūlyta tik viena kandidatė – Šilutės pirmosios gimnazijos choreografijos mokytoja Rita Kurpeikytė.

R. Kurpeikytės vadovaujami kolektyvai ne kartą tapo įvairių konkursų laureatais.

Žinoma krašto choreografė

Šilutės rajono tarybos sprendimu „Lietuvininkų vilties“ premija įsteigta 2002-ųjų gegužę. Jos paskirtis – jaunimui nuo 14 iki 29 metų burti, jų veiklai skatinti ir su jaunimu dirbantiems asmenims įvertinti. Premija teikiama asmeniui ar organizacijai, kurie ypatinga savo veikla ir darbu garsina Pamario krašto kultūrą Lietuvoje ar už jos ribų ir pasiekia ženklių laimėjimų, buria jaunus žmones ir skatina jų bendruomenišką ugdymąsi.

Premiją sudaro laureato diplomas, premijos statulėlė ir piniginė premija (1000 Eur). Nominuojamas – vienas laureatas, kandidatų premijai gali pristatyti fiziniai ir juridiniai Šilutės rajono asmenys. Sprendimą apie apdovanojimą priima „Lietuvininkų vilties“ premijos komitetas, kurį tvirtina Savivaldybės taryba, nes ji yra premijos steigėja. Šiuo metu komisijos pirmininkas yra Tomas Budrikis, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys.

Choreografė R. Kurpeikytė buvo ir paskutiniosios
respublikinės Dainų šventės baletmeisterė.

R. Kurpeikytės kandidatūrą pasiūlė Šilutės pirmosios gimnazijos fizinių asmenų grupė. Gimnazijos direktorė Laima Spirgienė sakė, jog R. Kurpeikytė šioje gimnazijoje dirba jau daug metų. Žinoma krašto choreografė čia vadovauja šokių kolektyvui „Atlaja“, kuriame šoka kelios gimnazistų grupės.

Be to, ji dirba ir Pamario progimnazijoje, buvo ir paskutiniosios respublikinės dainų šventės baletmeisterė, jos vadovaujami kolektyvai ne kartą yra pelnę aukštas vietas įvairiuose konkursuose ir festivaliuose.

Šilutiškiams pritrūko aktyvumo

„Lietuvininkų vilties“ premija gali būti skiriama vieną kartą tam pačiam asmeniui, o teikiama minint Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Priminsime, kad pernai ši premija iš viso nebuvo įteikta, nes Šilutės rajono gyventojai nebuvo pateikę nei vieno, jų nuomone, verto kandidato, dirbančio su jaunimu. Niekam premija nebuvo įteikta ir užpernai.

Kvietimas teikti pasiūlymus buvo paskelbtas sausio pradžioje. Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Eglė Čėsnienė „Šilutės naujienoms“ sakė, jog ir pati stengėsi įvairiais kanalais viešinti informaciją apie premiją ir kvietė šilutiškius teikti siūlymus. Tačiau iki pat mėnesio pabaigos daugiau pasiūlymų nesulaukta. Kodėl taip trūksta aktyvumo šilutiškiams? E. Čėsnienė sakė mananti, jog viena iš priežasčių gali būti ta, kad jau du metus premija niekam nebuvo įteikta.