„Lietuvininkų vilties“ premijos laureatas bus apdovanotas Vasario 16-ąją

lietuv viltisDaugelį metų buvo įprasta, kad Šilutės r. savivaldybės įsteigta „Lietuvininkų vilties“ premija būdavo įteikiama lapkritį, minint pasaulinę jaunimo dieną (ji minima lapkričio 10 d.). Tačiau šį rudenį „Lietuvininkų vilties“  premija, skirta su jaunimu dirbantiems asmenims ar organizacijoms, teikiama nebus.

Šilutės rajono meras, Kultūros skyrius ir Šilutės rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba nusprendė, kad premija bus įteikta vasario 16 d., minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

„Lietuvininkų vilties“ premiją 1996 metais įsteigė Šilutės pirmoji gimnazija bei du Pamario krašto verslininkai – Alfredas Nausėda bei Apolinaras Stonys. 1996-1998 metais buvo premijuoti trys laureatai.

2002 metais Šilutės rajono savivaldybės taryba atnaujino jaunimo atstovų premijavimą ir numatė tokią „Lietuvininkų vilties“ premijos paskirtį: jaunimui nuo 14 iki 29 metų burti, jų veiklai skatinti ir su jaunimu dirbantiems asmenims įvertinti. Ji skiriama asmeniui ar organizacijai, kurie ypatinga savo veikla ir darbu garsina Pamario krašto kultūrą Lietuvoje ar už jos ribų ir pasiekia ženklių laimėjimų, buria jaunus žmones ir skatina jų bendruomenišką ugdymąsi.

Nuo 2002 metų Šilutės r. savivaldybė „Lietuvininkų vilties“ premija apdovanojo 12 asmenų ir organizacijų (2008 metais nerado premijos verto laureato).

Pastaraisiais metais „Lietuvininkų vilties“ premijos teikimo ceremonija nesulaukdavo didelio jaunimo dėmesio, todėl Savivaldybėje gimė mintis šį renginį perkelti į Vasario 16-ąją.

Galimų kandidatų atranka bus paskelbta gruodžio viduryje.

Premiją sudaro laureato diplomas, piniginė premija (2015 m. – 850 Eur) ir premijos statulėlė.