Lietuvius labiausiai nuliūdino paskutinė vasaros diena

barometrasRugpjūčio mėnesį lietuviai gyveno skirtingomis nuotaikomis. Laimingiausi jautėsi uteniškiai, vilniečiai ir kauniečiai. Liūdniausiai nusiteikę vasarą išlydėjo šiauliečiai. Iš viso savo nuotaikomis dalijosi beveik 10 tūkst. žmonių iš 84 miestų – rodo Lietuvos ir pasaulio miestų laimės lygį matuojantis socialinis projektas „Laimės barometras“.

Jau antrą mėnesį iš eilės laimingiausio Lietuvos miesto poziciją projekto svetainėje happybarometer.com išlaiko Utena. Nors laimės indeksas, praėjusį mėnesį siekęs 8.3 balo, rugpjūtį sumažėjo iki 7.4 balo, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas džiaugėsi rezultatais.

„Džiugu, kad piliečiai, balsavę „Laimės barometro“ svetainėje, tai darė savo noru ir iniciatyva, jokios įtakos jų pasirinkimui niekas nedarė ir negalėjo daryti, – sakė meras. – Vadinasi, Utena yra miestas, kuriame tikrai gyvena laimingi žmonės“.

Vilnius ir Kaunas šį mėnesį pasižymėjo ne tik didžiausiu aktyvumu, bet ir pakilusiais bei išsilyginusiais miestų laimės indeksais. Rugpjūčio mėnesį surinkę po 7.3 balo šie miestai pasidalijo antrąja ir trečiąja vietomis tarp laimingiausių Lietuvos miestų.

Liūdniausiomis nuotaikomis paskutinį vasaros mėnesį gyveno šiauliečiai. Jų miesto laimės indeksas buvo 5.6 balo. Tarp nelaimingiausių lietuvių taip pat pateko Biržų, Mažeikių ir Panevėžio gyventojai, kurių laimės indeksas siekė 6 balus.

Laimingiausi lietuviai vėl jautėsi savaitgaliais ir šventinėmis dienomis. Rezultatai parodė, jog žmonių nuotaiką taip pat gerina miesto šventės bei renginiai. Rugpjūčio priešpaskutinį savaitgalį Vilniuje vykstant dviračių maratonui „Velomaratonas“, miesto laimės indeksas pasiekė beveik aukščiausia įvertinimą – pakilo iki 8.3 balo.

Liūdniausia rugpjūčio diena tapo 31-oji. „Paskutinė vasaros diena liūdino visus miestus. Vienus – dėl pasibaigusių atostogų, kitus – dėl grįžtančių eismo kamščių, trečius, tikėtina, dėl artėjančių rudeniškų orų. Šią dieną miestų laimės indeksų vidurkis rodė 6.3 balo“, – sakė projekto „Laimės barometras“ iniciatorius Artūras Jonkus.  

Įsibėgėjant „Laimės barometro“ projektui, savo nuotaikas matuoja vis daugiau pasaulio miestų. Šiuo metu aktyviausiai įsitraukę Londonas, Niujorkas ir Pekinas. Tarp laimingiausių pasaulio miestų rugpjūčio mėnesį pateko Manila – Filipinų sostinė (7 balai) ir Helsinkis (6.8 balo). Nelaimingiausi žmonės jautėsi Lagose (Nigerija), kurio laimės indeksas buvo 2 balai ir Aleksandrijoje (Egiptas) – 2.5 balo.

„Laimės barometras“ yra socialinis projektas ir nepretenduoja į mokslinį tyrimą. Šiuo projektu norima paskatinti žmones Lietuvos ir pasaulio miestuose daugiau šypsotis ir dalintis gera nuotaika. Matuoti savo nuotaiką, stebėti bei lyginti miestų laimės indeksus galima kas valandą projekto svetainėje – happybarometer.com.