Iki spalio 2 dienos buvo išduoti 5468 orderiai, apie 30 proc. orderių skirta sugyventiniui, vyrui – apie 19 proc., apie 16 proc. – sūnui“, – statistiką pristatė M. Akelaitis.
Pavojų keliančiais asmenimis 85 proc. atvejų buvo pripažinti vyrai, daugiausia – 30–49 metų. Kita dalis smurtavusių – apie 15 proc. – buvo moterys. Vertinant smurto orderių kiekį 100 tūkst. gyventojų, daugiausia jų išduota Biržų ir Molėtų rajonuose. Vilniaus mieste 100 tūkst. gyventojų tenka 95 orderiai, o Molėtuose – 400. Mažiausiai Neringoje – 49.
„Kalbant apie orderio skyrimo atvejus – neblaivūs buvo 72 proc. smurtautojų. Tai aiškus indikatorius, kad smurtas artimoje aplinkoje tampriai susijęs su piktnaudžiavimu alkoholiu“, – pabrėžė M. Akelaitis.
Naujos redakcijos Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas buvo priimtas pernai. Jis numato, kad, esant smurto artimoje aplinkoje rizikai, pilnametis smurto pavojų keliantis asmuo būtų įpareigojamas laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jei jis gyvena kartu su smurto pavojų patiriančiu asmeniu. Taip pat smurto pavojų keliančiam asmeniui neleidžiama lankytis šio asmens gyvenamojoje vietoje, nesiartinti prie jo ir kartu su juo gyvenančių asmenų.
Už apsaugos nuo smurto orderio nustatytų įpareigojimų nesilaikymą nustatoma administracinė atsakomybė, baudžiama nuo 80 iki 320 eurų, nusižengus pakartotinai – nuo 300 iki 780 eurų. Gali būti taikoma administracinio poveikio priemonė – įpareigojimas dalyvauti alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvosios intervencijos, sveikatos priežiūros, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinio elgesio keitimo ar kitose programose ar kursuose.
Elta inf.
Rašyti atsakymą