Lietuvoje įvedama nepaprastoji padėtis

Šiandien, vasario 24 d. 13 val., Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl nepaprastosios padėties paskelbimo. 

Pranešta, kad nepaprastoji padėtis šalyje įvedama dėl Rusijos veiksmų, kurie kelia grėsmę Lietuvos saugumo interesams, susijusiems su patikima valstybės sienos, sudarančios ir Europos Sąjungos išorinės sienos dalį, kontrole ir apsauga.

Šiuo dekretu Prezidentas šaukia neeilinę LR Seimo sesiją, kuri turi prasidėti ne vėliau kaip per 24 valandas. Nepaprastoji padėtis Lietuvoje įvedama iki kovo 10 d., 24 valandos.

Pagal Prezidento dekretą, leidžiamas lankstesnis valstybės rezervo naudojimas, stiprinama valstybės sienos apsaugos ir valstybės sienos priedanga. Taip pat pasienio ruože numatytas transporto priemonių, asmenų bei jų bagažo tikrinimas siekiant rasti ir paimti neteisėtai laikomus šaunamuosius ginklus, šaudmenis, sprogstamąsias, radioaktyviąsias, nuodingąsias ir kitokias pavojingas medžiagas bei priemones, nustatyti bei sulaikyti įstatymų pažeidėjus, užtikrinti viešąją tvarką ir visuomenės rimtį, apsaugoti gyventojų gyvybę, sveikatą ir turtą.

Seimo valdyba patvirtino, kad dėl Rusijos agresijos Ukrainoje, atsižvelgiant į Prezidento dekretą, šiandien šaukiama neeilinė parlamento sesija.

Plačiau – penktadienio „Šilutės naujienose“.