Lietuvoje pirmadienį įsigalioja švelnesnės karantino sąlygos: kas keičiasi?

Išsiilgusieji grožio salonų, kirpyklų paslaugų, treniruočių lauke ir apsilankymo nedidukėje ne maisto prekių parduotuvėje ar turgavietėje pirmadienį turės priežasčių džiaugtis. Vyriausybės sprendimu, nuo šiandien visoje Lietuvoje laisvėja karantino ribojimai, paliesiantys prekybos, paslaugų ir sporto sritis.

foto: l.rytas.lt

Kas keičiasi?

Vyriausybė trečiadienį galiausiai nusprendė šiek tiek atlaisvinti karantino ribojimus. Nuo pirmadienio leidžiama veikti ne didesnėms nei 300 kv. metrų parduotuvėms su atskirais įėjimais iš lauko, turgavietėms, grožio salonams, kirpykloms, taip pat vykdyti individualias treniruotes lauke.

Prekyba. Nuo pirmadienio veiklą vėl gali atnaujinti parduotuvės, kioskai ir paviljonai (išskyrus esančius turgavietėse), kurių bendras prekybos plotas neviršija 300 kv. metrų, turintys atskirus įėjimus iš lauko.

Juose vienu metu gali būti aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas arba vienam pirkėjui turi tekti bent 20 kv. metrų ploto.

Beje, ir toliau galės veikti parduotuvės (įskaitant ir esančias prekybos bei pramogų centruose), kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, gėlių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas.

Be to, galima prekiauti ne maisto prekėmis lauko sąlygomis, leidžiama išnešiojamoji prekyba (kai vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas arba vienam pirkėjui tenka bent 20 kv. metrų ploto).

Viešose prekybos vietose galima prekiauti gėlėmis.

Paslaugos. Ministrų kabineto sprendimu, nuo pirmadienio taip pat leidžiama teikti individualias paslaugas, įskaitant grožio, kurių teikimo metu yra kontaktas tik tarp vieno paslaugos teikėjo ir vieno paslaugos gavėjo.

Kartu turi būti užtikrinamas 10 kv. metrų paslaugos teikimo plotas vienam paslaugos gavėjui, kai reikalingas trumpesnis nei 15 min. kontaktas, o jei kontaktas ilgesnis – bent 20 kv. metrų paslaugos teikimo plotas vienam paslaugos gavėjui.

Svarbu pabrėžti, kad vienu metu gali būti aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas paslaugos gavėjas, kai patalpos plotas, kurioje teikiama paslauga, yra mažesnis nei 20 kv. metrų.