Lietuvoje vyrai uždirba daugiau, tačiau šeimos apsauga dažniau rūpinasi moterys

kauno dienaBendrovės „PZU Lietuva gyvybės draudimas“ duomenimis, Lietuvoje gyvybę dažniau pradeda drausti žmonės, įžengę į ketvirtąją dešimtį: apsidraudusių moterų amžiaus vidurkis – 40 metų, vyrų – 37,5 metų.

Moterys dažniau nei vyrai pasirūpina gyvybės draudimu – tarp apsidraudusiųjų yra 58% moterų ir 42% vyrų. Aktyviausiai gyvybės draudimu rūpinasi panevėžietės – Panevėžio regione moterų apdrausta 71% daugiau nei vyrų, Klaipėdoje 53%, Kaune 28%.

Bendrai Lietuvoje moterų, sudariusių gyvybės draudimo sutartį, yra 36 proc. daugiau nei vyrų, rodo gyvybės draudimo bendrovės statistika.

„Žmonės sudarydami draudimo sutartį, prisiima daugiau atsakomybės už save ir savo šeimą. Visuomenėje stiprėja suvokimas, kad apsidrausti savo gyvybę reiškia tokiu būdu užtikrinti, kad šeima nepraras pajamų, netekus ar sunkiai susirgus pagrindinę pajamų dalį atnešančiam žmogui“, – mano „PZU Lietuva gyvybės draudimo“ bendrovės direktorius Zbignev Gaverski.

Gyvybės draudimo bendrovės vadovas pabrėžė pozityvią tendenciją, kad Lietuvoje gyvybę dažniausiai draudžia žmonės iki 40 metų, t. y. ekonomiškai aktyvūs, šeimas sukūrę ir stabilumo pasiekę žmonės. Z. Gaverski teigimu, toks žmonių pasirinkimas drausti gyvybę užtikrina didesnį finansinį saugumą šeimoms ir kartu leidžia žmonėms kaupti bei taupyti lėšas vėlesniems gyvenimo etapams.

„Gyvybės draudimas yra ilgalaikis finansinis instrumentas, kuris ilguoju periodu leidžia žmonėms ne tik užsitikrinti stabilias pajamas netekus šeimos maitintojo, bet ir sukaupti pinigų senatvei. Šiandieniniai keturiasdešimtmečiai turi gana ilgą kelių dešimtmečių  perspektyvą sukaupti didesnes sumas senatvei“, – teigia „PZU Lietuva gyvybės draudimas“ vadovas.

Jis atkreipė dėmesį, kad jauniausias draudimo sutartį sudaręs žmogus yra 18 metų.

Informavo Komunikacijos vadovė Jovita Aukštuolytė-Minderienė