Lietuvos automobilių parkas sensta: daugėja jų gaisrų

fire-buring-234412889851633DkJau kelerius metus naujų automobilių pardavimai auga gana lėtai, todėl Lietuvos keliais važinėjančių automobilių parkas sensta. „PZU Lietuva“ duomenimis, senstant automobiliams daugėja jų savaiminių gaisrų. Vidutiniškai gaisras atneša 22 640 Lt nuostolį, o didžiausia išmokėta suma siekė 156 000 Lt.

„Ne paslaptis, kad savaime užsidega senesni automobiliai, kurių įranga gerokai susidėvėjusi. Sudegusių lengvųjų automobilių amžiaus vidurkis siekia 9 metus, užsidegusių krovininių mašinų amžius – 11 metų.

Gaisro rizikai nebetaikome automobilio amžiaus apribojimų, nes statistika liudija, kad vidutinis Lietuvoje važiuojančio automobilio amžius yra apie 14 metų,“ – teigė „PZU Lietuva“ Žalų departamento direktoriaus pavaduotojas Modestas Žilionis.

Pasak jo, statistiniai duomenys rodo, kad dažniausiai degė „Audi“ ir „Volkswagen“ markių automobiliai, mat jų Lietuvoje turima daugiausiai.

M. Žilionis pabrėžė, kad gaisras – ypatinga rizika, kurios vairuotojai mažiausiai tikisi, tačiau duomenys rodo, kad gaisrų kyla vis dažniau, o gaisrų pasekmės finansiškai labai skausmingos – dažniausiai automobilis sudega nebepataisomai.

„PZU Lietuva“ ekspertas teigia, kad drausdami automobilį kasko draudimu žmonės dažniausiai saugosi avarijų, nors jos nėra taip smarkiai nuostolingos: vidutinis avarijos nuostolis yra apie 2 000 Lt.

Kur kas didesnės bėdos gali pridaryt ugnis, o šią grėsmę numatyti ir kontroliuoti labai sudėtinga.

Informavo komunikacijos vadovė Jovita Aukštuolytė-Minderienė.