„Lietuvos garbės“ apdovanojimuose „Metų Lietuvos švyturio“ nominacija – šilutiškiui E. Maksvyčiui

Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, sostinėje įvyko jau tradicija tapę TV3 televizijos rengiami nacionaliniai apdovanojimai „Lietuvos garbė“. Jau septynioliktus metus iš eilės čia apdovanojami paprasti, skirtingai nuostabūs Lietuvos žmonės, kurie daro nepaprastus darbus.

Ir nors savęs herojais jie nepavadintų, kiekvienam lietuviui jie yra ne tik pavyzdys, bet ir paskata elgtis taip, kad visiems savo šalyje gyventi būtų dar jaukiau.
Nacionaliniuose apdovanojimuose žiūrovai išgirdo net 6 širdį veriančias, o kartu ir pasidžiaugti kviečiančias istorijas, kurios įkvepia tikėjimo, kad nors ir esame maža šalis, tikrai esame didelių žmonių šalis. O paskutinė, 7-oji istorija, tą vakarą tapo ypatinga. Apdovanojimą atsiėmė vienas žmogus, tačiau per pastarąsias savaites įrodėme, kad jo vertas kone kiekvienas lietuvis.
METŲ LIETUVOS ŠVYTURYS – Eivanas Maksvytis 
Pasaulis atviras ir kupinas galimybių, bet Eivanas džiaugiasi grįžęs į Lietuvą ir galintis kurti čia, namuose. Nuo pat vaikystės technika ir kompiuteriais susidomėjęs Eivanas užaugęs sulaukė pasiūlymo dirbti Švedijoje, „Ericsson IT“ korporacijoje.
Tačiau namuose, Lietuvoje, jis visuomet jautėsi geriausiai, o grįžęs į Lietuvą, Šilutę, Eivanas čia įkūrė robotikos laboratoriją. Robotika – brangus mokslas, bet Eivanas galimybę mokytis užtikrina visiems.
Jei moksleivis yra talentingas, bet neišgali mokytis robotikos, Eivanas dės visas pastangas, kad jam šią galimybę suteiktų. Eivanas – „Lietuvos Švyturys“, kuris savo užsidegimu, energija ir prasmingais darbais nušviečia savo kraštą pačia ryškiausia šviesa. Eivaną apdovanojo pagrindinis renginio partneris „Švyturys nealkoholinis“.
Renginyje išreikštas palaikymas Ukrainai

„Lietuvos garbės“ šventė tapo šviesuliu mūsų kitokioje kasdienybėje. Ir nors šiandien Lietuvoje džiaugėmės savo herojais, renginio metu nenusigręžta ir nuo to, kas vyksta visai netoli – žiūrovai visa savo širdimi buvo su tais, kurie kovoja už laisvę Ukrainoje. Apdovanojimų metu garsiausi šalies veidai skyrė savo pasirodymus ir palaikymą ne tik Lietuvai, bet ir Ukrainai.

Renginyje ukrainietiškai uždainavo „Sisters on Wire“, Stanislavas Stavickis-Stano pasirodė kartu su ukrainiete mergaite Alana, o „LT United“ perdainavo savo žymųjį kūrinį taip, kad jis taptų palaikymo Ukrainai daina. Taip pat renginyje pasirodė ir kitos scenos žvaigždės – Justinas Jarutis, Jessicha Shy, lietuviškai uždainavęs „X faktoriaus“ nugalėtojas Antoine Wend bei daugelis kitų.