„Lietuvos garbės” herojus – 10 gyvybių iš gaisro išgelbėjęs usėniškis

lietuvos garbe seminausaks po gaisroKovo 11-ąją TV3 televizijos transliuojamo projekto „Lietuvos garbė“ apdovanojimų ceremonijoje pagerbiami ypatingi Lietuvos žmonės. Toks yra ir Šilutės rajono Usėnų seniūnijoje gyvenantis Arūnas Siminauskas – jis pripažintas „Metų gelbėtoju“ ir apdovanotas „Lietuvos garbės“ statulėle.

Vyras pagerbtas už tai, kad nepabūgęs ugnies ir rizikuodamas savo gyvybe praėjusių metų rudenį daugiabutyje kilusio gaisro metu išgelbėjo net 10 gyvybių.

Nesutrukdė nei aukštis, nei senos kopėčios

2014 m. lapkričio 3-ąją gaisras kilo Meišlaukių kaime, Medeinos gatvėje stovinčiame aštuonbutyje.

Daugiabutį užtvindžiusius dūmus pirmoji pastebėjo antrame aukšte gyvenanti 10-metė Iveta Briedytė, kai trumpam išėjo į laiptinę.

Išsigandusi mergaitė iškart apie tai pranešė ją ir jos sesutę bei du mažamečius broliukus saugojusiam dėdei Arūnui Siminauskui.

Nieko nelaukęs vyras nuskubėjo į pirmajame aukšte degantį butą, kuriame pamatė jau dūmuose skendinčius ir verkiančius du mažamečius vaikus – 4 metukų Nojų ir vos vienerių Pijų Lotužius. Jų mama Daiva Lotužytė tąkart dar bandė kibiru vandens užgesinti gaisrą. Nieko nelaukęs vyras pradėjo šaukti, kad moteris kuo greičiau paliktų butą ir paėmęs vieną mažylį iš lovytės išnešė jį į lauką. Jauna mama su antruoju mažamečiu išbėgo iš paskos.lietuvos garbe 2015

Tačiau gaisro dūmai ir ugnies karštis jau buvo įsismarkavę bei užtvėrę priėjimą prie antrame aukšte likusių keturių vaikų, kuriuos Arūnas prižiūrėjo. Kituose butuose dar buvo jauna moteris ir senolė.

Išbėgęs į kiemą vyras susirado kopėčias, užlipo iki antrojo aukšto lango ir, per jį patekęs vidun, perdavė vieną po kito keturis mažamečius ir moteris apačioje jau laukusiam kaimynui.

„Lietuvos garbės“ apdovanojimo ceremonijos metu A.Siminauskas prisipažino, kad jis visą gyvenimą bijojęs aukščio. Tačiau tą rudens dieną, gaisro metu, jam ši baimė nė kiek nesutrukdė. Vyras net neatsimena, kaip jis žaibiškai sureagavo, atsinešė kopėčias ir pasiekė antrajame aukšte esantį langą.

Drąsiam vyro poelgiui nesutrukdė ir tai, kad kopėčios buvo visai palaikės – tokios, kurių skersiniai ropščiantis jomis, regis, bet kurią minutę gali neatlaikyti.

Pirmas patiekalas bus cepelinai

Po šio įvykio Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas neliko abejingas Arūno didvyriškumui ir narsai. Šilutės PGT viršininkas pasiūlė įvertinti drąsaus vyro poelgį ir jį paskatinti – vis dėlto Arūnas išgelbėjo net 10 gyvybių, iš kurių šeši – mažamečiai vaikai.

Trečiadienį TV3 laidos „Lietuvos garbė“ tiesioginės transliacijos metu rodytame reportaže ir Arūnas, ir kiti kalbėję šiurpaus įvykio dalyviai – vaikai ir suaugusieji – nepajėgė sulaikyti ašarų. Jie sakė puikiai suprantantys, kad nedaug trūko, jog jiems ta nelaimės diena jų gyvenime galėjo būti paskutinė.

O „Lietuvos garbės“ organizatoriai gelbėtojui parengė ne vieną staigmeną. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas A.Siminauskui įteikė „Metų gelbėtojo“ statulėlę, o vėliau, lydint būsimiems ugniagesiams gelbėtojams, šilutiškis turėjo užlipti specialiomis kopėčiomis ir pasiimti antrą dovaną. Arūnas jau anksčiau buvo minėjęs, kad remontuoja apdegusį butą ir svajoja apie naują viryklę. Būtent tokia moderni viryklė ir laukė didvyrio.

Po apdovanojimo šilutiškis atviravo, kad pirmas patiekalas, kurį jis su šeima gamins ant šios viryklės, bus cepelinai.