Lietuvos gimtadienis – ir tradiciškas, ir išradingas

vasario 16 1 p„Sekmadienį švęsk“ – tokį priesaką sekmadienį priminė šilutiškiams Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo vedėja Ingrida Jokšienė, pasveikinusi visus gražios šventės proga ir priminusi, kad per šimtmečius turime išsaugoję svarbiausią turtą – savo nepriklausomą valstybę, savo žemę, savo kalbą.

Šilutės kultūros ir pramogų centre susirinkę kelios dešimtys šilutiškių, ko gero, labiau istorinių žinių pasisėmė, nei visa širdimi linksmai šventė savo šalies svarbiausią šventę. Tačiau minėjime netrūko prasmingų simbolių, linkėjimų, nuotaiką pakėlė smagi koncertinė programa.

Kituose rajono kampeliuose Lietuvos gimtadienį žmonės stengėsi paminėti originaliai, linksmai, nuotaikingai.

Rusniškiai šventė kaip darni giminė: su vaišėmis, linksmybėmis, varžybomis

Rusnės salos ir Šyšos kaimo bendruomenės jau ketvirti metai neįprastai švenčia Valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją. Šventė vyksta ant pievų ledo, prieš tiltą per Atmatos upę. Žmonės susispiečia kaip čigonų taboras šalia įvairiausių viryklių, visi skanauja čia pat virtas žuvienes, košes, sriubas, bendrauja, sklinda muzika, organizuojami ledo žaidimai ir kitos atrakcijos.
Garsas apie puikią rusniškių Nepriklausomybės dienos šventę šiemet ypač plačiai nuskambėjo per visą Lietuvą kaip viena smagiausių ir originaliausių švenčių.
RUSNES 10
Pagerbti jauniausi sportininkai

Vidurdienį pakėlus Valstybės vėliavą ir sugiedojus Tautinę giesmę, Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė apdovanojo keturis daugiausia sportinių pasiekimų Lietuvoje ir užsienyje iškovojusius rusniškius vaikus: Julių Pečkį, Dominyką Šatkų, Uosį Knapkį bei Arną Plikšnį.

Kaimo turizmo sodybos šeimininkas Kęstas Laukevičius vaikams organizavo ledo ritulio varžybas. Dvi rusniškių vaikų komandos laukė varžovų iš Šilutės, bet svečiams neatvykus, saviškiams teko pasidalinti I ir II vietas.

Rusniškis ledo ritulio entuziastas K.Laukevičius „Šilutės naujienoms“ sakė, kad vis daugiau Rusnės vaikų domisi ledo rituliu. Kadangi upės ledas yra nesaugus, vaikams jis yra paruošęs žaidimų aikštelę ant tvenkinio, savo sodybos kieme.

Senųjų žvejų žuvienė

Sužvarbę nuo vėjo ir drėgmės, šventės dalyviai glaudėsi arčiau bendruomenių laužų ir, žinoma, ragavo visa tai, ką jiems paruošė žymiausi krašto kulinarai.

Nepakartojamo skonio žuviene vaišino Bronius Kalvaitis iš Šyšos kaimo bendruomenės. Jis pasakojo žuvienę virti išmokęs dar jaunystėje iš senųjų Rusnės žvejų. Tuomet sriubai vandenį semdavo tiesiog iš Kuršių marių. Tuometiniai kulinarai sakydavo, kad žuvienė skaniausia virta vandenyje, iš kur buvo pagauta žuvis.RUSNES 6

Karšio, lydekos ir ešerio žuvienėje buvo gausu žalumynų ir net 4 rūšių pipirų. Pastarųjų skonis kaip mat pradingo, paragavus Šyšos bendruomenės šeimininkės Renatos Kungienės stipraus skonio juodųjų serbentų uogų arbatos.

Gėrimai, košės ir sriubos

Žolelių žiniuonis rusniškis Virgilijus Skirkevičius, be įprastų savo arbatų, šiemet populiarino mongolų mėgstamą arbatą iš bergenijos lapų. Ji naudinga, nes reguliuoja skrandžio veiklą.

V.Skirkevičius pasakojo, kad dabar, žiemos pabaigoje, pats metas gerti arbatas, virtas iš vyšnių, slyvų, juodųjų serbentų šakelių.

Rusnės bendruomenių svečias, rajono politikas Jonas Purlys vietoj įprasto savo patiekalo – plovo šiemet virė grikių košę.
Šalia jo įsikūrusios Rusnės seniūnijos šeimininkės ant laužo išvirė žirnių košės. Prie jos puikiai derėjo Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorės Birutės Servienės išvirtas senovinis gėrimas – kafija.

Rusniškiai Algis Dirsė, Raimondas Plikšnys svečius vaišino aštriomis žvėrienos sriubomis, o kaimo turizmo sodybos šeimininkė Dainora Laukevičienė į lėkštes pilstė savo garsiąją kuršių bulvienę.RUSNES 2

Vaikų piešiniai

Kol tėvai bendravo ir vaišinosi, vaikai piešė. Jiems buvo padalinti spalvoti pieštukai, o „piešimo lapais“ tapo balti šienainio rulonai.

Daugelio vaikų piešiniuose vyravo Lietuvos vardas, vėliava ir žmonių virtinės.

Šventė truko porą valandų, jos dalyvius linksmino ansamblių „Karčema“ ir „Karčemėlė“ muzika. Iškilmingų prakalbų niekas nesakė, nes rajono valdžios atstovų nebuvo.

Šventėje sukinėjosi keli rajono politikai – Arvydas Jakas, Vladas Kainovaitis bei buvęs Savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis.

Daugiau nuotraukų „Facebook” albume.