Lietuvos gimtadienis Šilutės rajone: žygis, ledinės maudynės, 20 m ilgio vėliava

vasario 16_vainuteVasario 16-ąją tautiškai pasipuošę, šventiškai nusiteikę rajono gyventojai dalyvavo šv. Mišiose, pėsčiųjų žygyje, klausėsi koncertų, žavėjosi šokiais, netgi šaukdami „Mes mylime Lietuvą“ maudėsi lediniame vandenyje. Smagią programą mažiesiems surengė Šilutės teatro aktoriai.

Per 102-ąjį Lietuvos gimtadienį trispalvės nuspalvino Šilutės kraštą. Pirmosios vėliavos Šilutėje suplevėsavo jau penktadienį. Visgi įspūdingiausia vėliava – 20 metrų ilgio – buvo ištiesta Vainute – pašventinta bažnyčioje ir pagerbta patrankų salvėmis.

Minėjo Laisvę, Vienybę, Demokratiją

vasario 16_silute
Sekmadienio rytą Šilutės bendruomenės nariai skubėjo į Šv. Kryžiaus bažnyčioje vykusias šv. Mišias. Sausakimšoje bažnyčioje Mišias už Tėvynę Lietuvą aukojo klebonas Remigijus Saunorius.

„Mūsų tautos istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis datomis. Kai kurios iš jų yra ne šiaip garsios, bet atraminės ir pamatinės datos. Būtent tokia yra Vasario 16-oji, labiausiai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį“, – priminė klebonas.

Po šv. Mišių, tautiškai pasipuošę, nešini trispalvėmis, šilutiškiai žygiavo „Laisvės žingsniais“. Gerą idėją Vasario 16-ąją paminėti žygiuojant bendruomenės nariams pasiūlė Visuomenės sveikatos biuras. Bažnyčios kiemelyje, prieš prasidedant žygiui, treneris Domantas Kairys visus mokė pramankštinti kaulus. Apšilę žygio dalyviai patraukė stadiono link, o po to Šyšos upės pakrante, pylimu žygiavo į Hugo Šojaus dvarą. Dvare dar pasimankštinę, dalyvaujant kariškiams, sugiedojo Lietuvos himną. Į dangų buvo paleistos kariškių salvės. Netrukus visi žygį tęsė į Vydūno gimnaziją, kur laukė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir jo tradicinė „Mero košė“ su arbata.

Pasak žygio organizatorių, žygis „Laisvės žingsniai“ suvienijo žmones. Mylėti savo šalį ir būti kartu nieko nekainuoja!

Antrojoje dienos pusėje įvyko Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtas koncertas, kuriame dalyvavo Šilutės meno mokyklos, Žibų pradinės ir abiejų gimnazijų šokių kolektyvai.

„Nuo šios šventės mūsų tauta pradėjo statyti naujus namus sau – Lietuvos Respubliką. Ir žinant šios šventės istorinę praeitį, ir žiūrint į salę, kyla mintis: kokio dydžio turėtų būti salė, kad tilptų visi, kurie nukentėjo slaptai minėdami šią šventę okupacijos metu. Aš tikiu, kad šioje salėje jie netilptų“, – kalbėjo meras.
Pasak V. Laurinaičio, Vasario 16-osios dvasią saugojo ne viena karta. Išsaugojo, ir mes visi tądien susirinkome paminėti Laisvės, Vienybės, Demokratijos.

Maudėsi lediniame vandenyje

Itin originaliai Lietuvos gimtadienį šventė Šilutės ir Žemaičių Naumiesčio Ledinio vandens iššūkio dalyviai.
RUSNE VASARIO_16_4

„Šilutės ir Žemaičių Naumiesčio jungtinės pajėgos sveikina Lietuvą su Nepriklausomybės diena! Mes mylime Lietuvą!“, – garsiais šūksniais ir plojimais drąsindami save keturi vyrai pūkštelėjo į Žemaičių Naumiesčio tvenkinį.

Maud

ynių iniciatorius Gintaras Damanskas pasakojo, kad sausio 19 dieną, kuomet vanduo įgauna gydomųjų galių, jis maudosi kasmet, jau apie 15 metų. Nuo tos datos prasideda ir Ledinės eketės 30 dienų iššūkis. Šiame iššūkyje dalyvauja, kasdien lediniame vandenyje maudosi sveikuoliai iš visos Lietuvos.

Prie šio iššūkio šiemet prisijungė ir G. Damanskas iš Šilutės bei Tomas Mockus iš Žemaičių Naumiesčio. Porą kartą bendraminčiai suorganizavo maudynes kartu, prie jų prisijungė ir daugiau žmonių. Vasario 16-oji buvo 29-a jų Ledinio iššūkio diena.

„Be galo patinka vanduo ir maudynės, net sloguodamas jų nenutraukiu“, – sakė Gintaras.

Valgė gimtadienio tortą

Tradiciškai mažuosius šilutiškius bei jų tėvus Lietuvos gimtadienį švęsti kvietė H. Šojaus muziejaus kolektyvas. Sekmadienį kiekvieną mažąjį lietuvaitį pasitiko direktorė Indrė Skablauskaitė ir įteikė po vėliavėlę. Smagią nuotaiką kūrė Šilutės teatro aktoriai, kurie įkūnijo „pyragėlius“.

Kartu su vaikais „pyragėliai“ žaidė, dainavo, rengė estafetes, tikrinosi žinias apie Lietuvą. Mažieji, padedami tėvelių atsakinėjo į klausimus apie Lietuvos himną, nacionalinį paukštį, prezidentus ir kt.

Vaikai taip pat dalyvavo muziejininkų edukacijose. Šventę vainikavo didžiulis gimtadienio tortas, kurį dovanojo Savivaldybės administracija.

Senjorai šoko Klaipėdoje

Uostamiesčio senjorų šokių kolektyvas „Klaipėdos Zunda“ surengė koncertą „Mes tikrai mylim Lietuvą“, kuriame dalyvavo ir Šilutės Trečiojo amžiaus universiteto šokių kolektyvas „Aukštumala“. Šilutiškiai kartu aplankė ir parodą, skirtą Vasario 16-ajai.

Vainute – 20 m ilgio vėliava

Kasmet Vasario 16-oji švenčiama ir Vainute, tačiau šiemet ši šventė buvo išskirtinė. Vainutiškiai nustebino įspūdinga – 20 metrų ilgio vėliava. Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro atstovė Marytė Matevičienė pasakojo, kad šią vėliavą centras įsigijo laimėjęs Kultūros ministerijos projektą. Vėliava bus naudojama ir minint kitas valstybines šventes.

Vėliavą laikė kariai savanoriai iš Pajūrio miestelio kuopos. Kai šv. Mišių metu ji buvo pašventinta, visi sugiedojo Lietuvos himną. Vėliau iš bažnyčios eisena nuėjo prie paminklo kariams savanoriams, kur nugriaudėjo trys patrankos salvės. Pagerbę savanorius, vainutiškiai nuėjo prie mokyklos, kur vėliava buvo sulankstyta, perduota seniūnui.

Padėkoję kariams savanoriams už pagalbą, vainutiškiai ėjo klausytis koncerto.
Vasario 16_ledines_maudynes
„Tikra šventė buvo Vainute šįkart“, – sakė M. Matevičienė.

Šventė švėkšniškiai ir saugiškiai

Po šv. Mišių švėkšniškiai rinkosi miestelio centre, prie Kazimiero Stepono Šaulio, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, prelato, visuomenės ir valstybės veikėjo paminklo. Iškilmingos eisenos per miestelį priekyje žengė Saulės gimnazijos gimnazistai su gėlių puokštėmis ir degančiais aukurėliais, kurie iškilmingai padėti prie paminklo. Viena puokštė – parvežta šventės išvakarėse iš Prezidentūros.

Šiųmetė švėkšniškių šventė buvo dviejų dalių – pirmoji iškilmingoji prie paminklo, antroji – koncertas gimnazijos salėje.

Sveikinimo žodį tarė seniūnas Alfonsas Šeputis ir švėkšniškių išrinktieji politikai, koncertą dovanojo Saulės gimnazijos ugdytiniai ir vyresniųjų šokių kolektyvas „Šalna“. Muzikinį kūrinį atliko gimnazistų duetas ir inkakliškis V. Volkovas.

Kaip ir kasmet, saugiškiams šventinio koncerto programą ruošė Danguolė Žilionienė, Saugų moterų vokalinio ansamblio „Vakarė“ vadovė, su bičiulėmis – moterų vokaliniu ansambliu „Artuma“. Po šv. Mišių, čia pat, Saugų šv. Kazimiero bažnyčioje šventės dalyvius pasveikino seniūnas A. Stonis.

Rusnėje – su šokiais ir vaišėmis

Valstybės atkūrimo dieną apie pusantro šimto žmonių susirinko Rusnėje, šalia seniūnijos pastato. Daugelis rankose laikė trispalves vėliavėles, buvo pasipuošę trispalviais šalikais ar kepuraitėmis.

Seniūnė Dalia Drobnienė visus pasveikino su Valstybės gimtadieniu, pasidžiaugė, kad Rusnė jau priartinta prie Lietuvos – turi estakadą. Pakelti Lietuvos vėliavą seniūnė pakvietė Sandrą Urboną, kurio gimtadienis yra vasario 16-oji. Visi susirinkusieji sugiedojo Tautinę giesmę.

Rusniškiams koncertavo šokių kolektyvas „Juknaičiai“ , Algis Dirsė visus pavaišino čia pat išvirta daržovių sriuba ir arbata. Nors oras buvo šaltokas, tačiau skirstytis ilgai niekas nenorėjo.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.