Lietuvos „gynėjų“ tikrasis veidas: viešai iškraipo Lietuvos istoriją, menkina Nepriklausomybę

olegas tytorenkoVioletinės psichozės aidai tolsta, bet visokio plauko gynėjai negali kentėti be kovos. Todėl visais varpais ima skambinti „švarios ir neužterštos Lietuvos gynėjai“ – pavyzdžiui, sambūrio „Būkime vieningi“ nariai. Blogiausia, kad jų varpai ir iškraipytos Lietuvos istorijos komentarai aidi ne tik Lietuvoje, bet kviečia į pagalbą Putino Rusiją bei Lukašenkos Baltarusiją.

Vienas toks veikėjas, kuriantis pasakas apie Lietuvos istoriją, menkinantis jos išsikovotą Nepriklausomybę ir siekiantis mažinti Lietuvos energetinę nepriklausomybę, yra netoli Kintų, Prycmų kaime ūkininkaujantis Olegas Tytorenko, beje, ne kartą turėjęs reikalų ir su policija.

Jo pažiūras ir istorines fantazijas atskleidė LRT televizijos laida „Savaitė“, parodžiusi interviu su sambūrio „Būkime laisvi“ nariais.

Šaukėsi Putino ir Lukašenkos

Trys šio sambūrio nariai – O.Tytorenko, Vygantas Kelertas ir Vaidas Lekstutis – neseniai pasižymėjo tuo, kad kreipėsi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir Baltarusijos vadovą, paskutiniu Europos diktatoriumi vadinamą Aleksandrą Lukašenką pagalbos ginant žemaičius nuo skalūnų.

LRT laidos „Savaitė“ žurnalistai, atradę prieš metus transliuotus už švarą kovojančios grupės narių pasisakymus, jais iliustruoja, kodėl „žemaičių gynėjai“ pasirinko šias šalis ir koks šių kovotojų požiūris į Lietuvos valstybę.

Jei ne „Chevron“, tai „Gazprom“

„Savaitė“ kėlė klausimą, kodėl Algirdo Butkevičiaus Vyriausybė taip ilgai neapsisprendė, leisti ar uždrausti JAV bendrovei „Chevron“ žvalgyti skalūnų dujas Vakarų Lietuvoje.

Naudodamiesi Vyriausybės delsimu, aršiausi „Chevron“ priešininkai paprašė pagalbos Rusijos ir Baltarusijos vadovų. Pasak reportažą parengusių žurnalistų, šis žingsnis – dėsningas, nes, jei „Chevron“ Lietuvoje pralaimės, tai liks ir toliau karaliauti „Gazprom“.

Šūkavimais savo šalyje neapsiriboja

Kol Lietuva trypčiojo vietoje, Lenkijos žiniasklaida skelbė: šalis jau visą mėnesį kas parą išgauna maždaug po 8 000 kubinių metrų skalūnų dujų. Specialistų teigimu, jei skaičiai teisingi, tai – didžiausi Europoje išgauti skalūnų dujų kiekiai.
Tačiau mūsų šalyje skalūnų revoliucijai dar anksti.

Šių metų sausį Jungtinių valstijų bendrovė „Chevron“ pateikė vienintelį siūlymą konkursui dėl gamtinių dujų ir naftos žvalgymo ir gavybos Vakarų Lietuvoje. Bet, konkursui net nepasibaigus, iš karto sujudo įvairios žaliųjų organizacijos ir bendruomenės, organizuotas ne vienas piketas, Seime sugriežtinti įstatymai, susiję su skalūnų dujomis. Vyriausybė kelis mėnesius delsė paskelbti konkurso laimėtoją, bet prėjusią savaitę Premjeras jau paskelbė, kad koalicijos sutarimu, JAV energetikos kompanija „Chevron“ paskelbta skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos konkurso laimėtoja.

Prieš tai A.Butkevičius yra sakęs, kad sprendimas dėl laimėtojo bus priimtas tik tada, kai bus sutarta su bendruomenėmis. Tačiau pastarosios į konstruktyvų dialogą nėra linkusios.Obamai pasto cekis

Prieš savaitę į diskusiją kviesta Žygaičių bendruomenė atsisakė joje dalyvauti. To priežastis – neleista diskusijos filmuoti.
Situacija palanki iškilti visokio plauko Lietuvos „gynėjams“. Minėta trijulė parašė viešą laišką Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui ir Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai, prašydami žemaičius ginti nuo „Chevrono“.

Kodėl laiško autoriai pasirinko šias šalis, nesunku suprasti peržvelgus praėjusių metų „Pūko“ televizijos įrašus. Ten „gynėjai“ aiškiai išdėstė savo nuomonę apie Lietuvos istoriją ir santykius su kaimynais.

Išstojome iš Sovietų Sąjungos padedant rusams

O.Tytorenko, asociacijos „Būkime vieningi“ narys, „Pūko“ televizijoje dėstė savo istorijos sampratą: juk rusai, baltarusiai, ukrainiečiai – tai lietuviai… (?!)

„Jeigu mes pažiūrėsime į istoriją, pavyzdžiui, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikotarpyje, pilnas ir tikras šios kunigaikštystės pavadinimas buvo Lietuvos, Rusijos ir Žemaitijos Didžioji kunigaikštystė. O „lietuvis“ yra labai plati sąvoka. Pavyzdžiui, ir rusai, ir baltarusiai, ir ukrainiečiai istoriškai yra tie patys lietuviai“, – šokinėjant mintims, pasakojo kovotojas prieš „Chevron“ ir skalūnų baubą, ūkininkas O.Tytorenko.

Pasak istorijos „žinovo“ Olego, kol mes nežinosime tikros savo istorijos, tol negalėsime suvokti dabartinės mūsų padėties, ir taip mūsų ateitis bus iškraipyta.

Tad patikėjus šiuo naujos Lietuvos istorijos skleidėju, gali tekti ir mokyklos vadovėlius pakeisti…

Reportaže pasirodė ir dar vienas „istorikas“, „Būkime vieningi“ narys Vaidas Lekstutis. „Kokie pulkai dalyvavo „Žalgirio“ mūšyje? Dalyvavo buvusios Tarybų Sąjungos visa vakarinė dalis. Tai va, jeigu dabar sako, kad rusai puola, tai tada jie buvo kaip NATO, ar ne? <…> Mes turime tai suprasti, niekas mūsų nepuola“, – „Pūkas TV“ reportaže istoriją ir dabartines aktualijas lygino V.Lekstutis.

Abu vyrai įsitikinę, kad Lietuva, būdama NATO ir ES nare, negali laikyti savęs nepriklausoma. Nes prieš 23 metus Lietuva neišsikovojo Nepriklausomybės, o tiesiog išstojo iš Sovietų Sąjungos, padedant patiems rusams.

Pasak jų, pasakojimai ir įamžinti faktai apie Nepriklausomybės išsikovojimą – tai žmonių klaidinimas…

„Štai tokie žmonės Lietuvoje kovoja su skalūnų dujomis, rengia piketus prieš vėjo jėgaines, kitus alternatyvius energijos šaltinius, kurie leistų šaliai atsikvėpti nuo Rusijos „Gazprom“ monopolijos“, – tokiais žodžiais užbaigiamas „Savaitės“ reportažas.

Vakar O.Tytorenko, V.Kelertas ir V.Lekstutis išsiuntė registruotą laišką JAV prezidentui Barakui Obamai, pavadinę jį „labai įtakingu mūsų politikų atžvilgiu“ ir prašydami jo „atkreipti dėmesį į tai, kad Žemaitijoje planuojama atlikti skalūnų dujų žvalgybą ir gavybą“.

Sambūrio „Būkime vieningi“ trejetukui „kelia didžiulį nerimą, kad su šio išgavimo būdu glaudžiai yra susijusi Jūsų šalies kompanija „Chevron“. Dėl šios kompanijos reputacijos nerimą sukėlė gauti laiškai iš Ekvadoro ir kitų šalių“.