Lietuvos įmonės kviečiamos rašyti diktantą

diktantasNacionalinio diktanto organizatoriai ir ilgametis projekto partneris AB Lietuvos paštas kviečia Lietuvos įmones ir organizacijas 2016 m. vasario 27 d. 11 val. dalyvauti Nacionalinio diktanto konkurse.  Diktanto transliacija per LRT radiją 11 val.

Aktyviausiai diktantą rašiusios įmonės bus paskelbtos ištaisius pirmojo etapo darbus, prieš konkurso finalą.

„Nacionalinį diktantą aktyviai rašo ir vaikai, ir suaugusieji.  Jau ne pirmus metus rašyti diktanto sėda ir kai kurių įmonių bei įstaigų atstovai. Tikimės, kad šiemet diktantą kartu rašančių kolektyvų bus dar daugiau. Lietuvių kalba – mūsų identiteto dalis ir tik nuo mūsų pačių priklausys, ar ją puoselėsime kasdieniame gyvenime, taip pat ir darbo aplinkoje“, – sako Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

Kiekvienais metais rašyti Nacionalinį diktantą susiburia ir ilgamečio projekto partnerio AB Lietuvos pašto kolektyvas.

„Kalba ir taisyklingas jos vartojimas yra vienas svarbiausių darbo įrankių versle. Derybos su partneriais ir klientais visada vyksta sėkmingiau, jei bendraujama sklandžia ir taisyklinga kalba. Verslas, kuriantis kasdienes paslaugas ar prekes, per kalbą gali prisidėti prie nacionalinio tapatumo stiprinimo. Gimtosios kalbos puoselėjimas svarbus tiek Lietuvoje veikiančioms įmonėms, tiek į tarptautinę rinką įsiliejusioms organizacijoms, kurios gali atlikti itin svarbų – lietuvybės sklaidos pasaulyje – vaidmenį.  Jau ketvirtus metus Lietuvos paštas prisideda prie Nacionalinio diktanto organizavimo. Labai smagu matyti, kad vis gausesnis mūsų bendrovės darbuotojų būrys irgi sėda rašyti diktanto. Juk Nacionalinio diktanto idėja yra ne tik pasitikrinti gimtosios kalbos mokėjo lygį, bet ir puoselėti, branginti lietuvių kalbą“, – sako AB Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė.

Norinčios rašyti diktantą įmonės turėtų registruotis e. paštu diktantas@diktantas.lt.  Po transliacijos darbus organizatoriams reikėtų išsiųsti adresu:

Nacionalinio diktanto konkursui
„Lietuvos įmonės – už pagarbą lietuvių kalbai“
AB Lietuvos paštas
J. Jasinskio g. 16
03500 Vilnius

Diktantą bus galima rašyti visose Lietuvos savivaldybėse, mokyklose, Vilniaus knygų mugėje. Savo duris šiemet ir vėl atvers Lietuvos bibliotekos. Užsienyje gyvenantys lietuvių kalbos mylėtojai diktantą galės rašyti Lietuvos ambasadose. Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Tradiciškai diktantą bus galima rašyti namuose ir išsiųsti organizatoriams paštu iki vasario 29 dienos imtinai. Rašiusieji savarankiškai negalės konkuruoti dėl raštingiausiojo titulo.

Pernai diktantą rašė daugiau nei 7000 žmonių.

Nacionalinis diktantas organizuojamas kartu su ilgamečiais projekto partneriais – DELFI, LRT, AB Lietuvos paštu, Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Diktanto tekstas bus paskelbtas vasario 28 dieną svetainėse www.diktantas.lt, DELFI ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).