Lietuvos ir užsienio ornitologai Pamaryje varžėsi paukščių ralyje

vente ralisSpalio 19-osios, penktadienio vakarą į Kintus (Šilutės raj.) suvažiavo virš 80 šių varžybų dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir kitų Europos valstybių tokių kaip Suomija, Jungtinė Karalystė. Dauguma iš jų paukščių stebėtojų ralyje dalyvavo jau ne pirmus metus, todėl iš pirmo žvilgsnio šis suvažiavimas panašesnis į senai matytų draugų, nei būsimų varžovų susitikimą.

Šeštadienis – visų ornitologų laukiama varžybų diena. 7 valandą visi savais, iš anksto suplanuotais maršrutais, pilnais stebėjimo technikos automobiliais išskubėjo registruoti paukščių. Dauguma paukščių stebėtojų vien Ventėje praleido po kelias valandas. Ne paslaptis, kad Ventės ragas, paukščių stebėtojams tarsi rojus. Beveik po 12 valandų aktyvaus paukščių stebėjimo jie vėl susitiks, kad pasidalintų savo stebėjimais ir išsiaiškintų, kuriems šiais metais pavyko pamatyti daugiausiai paukščių rūšių.

Varžybų dalyviai kaip ir pernai metais finišavo Kintuose. Pateikę savo stebėtų paukščių rūšių sąrašus ir trumpai atsipūtę, visi nekantriai susirinko pasižiūrėti kam kaip sekėsi ir ką kuriai komandai pavyko pamatyti. Su specialiai šios varžyboms sukurta kompiuterine programa buvo peržiūrima, kiek komandų matė vieną ar kitą Lietuvoje aptinkamų paukščių rūšį ir pamažu aiškėjo lyderiai.

stebi ralis1 vietą užėmė Lietuviai –  Antanas Petraška, Eglė Pakštytė, Raimondas Karpavičius, Irmina Vaičiūnaitė (stebėjo 107 paukščių rūšis), 2 vietos laimėtojai komanda iš Suomijos – Krister Castren, Esko Veijalainen, Jauko Pautanen. 3 vietą užėmė Lietuvos komanda – Marius Karlonas, Armandas Naudžius, Vytautas Eigirdas, Vilius Paškevičius.

Iš viso šiose varžybose užregistruota 140 paukščių rūšių. Iš jų įdomesni stebėjimai: paprastoji berniklė (Branta Bernicla), vapsvaėdis (Pernis apivorus) riestasnapis bėgikas (Calidris ferruginea), akmenė (Arenaria interpres), silinis kiras (Larus fuscus), kalninė kielė (Motacilla cinerea).

Taip pat užregistruoti vėlyvi stebėjimai: mažasis bėgikas (Calidris minuta), upinė žuvėdra (Sterna hirundo), miškinis kalviukas (Anthus trivalis), paprastoji raudonuodegė (Phoenicurus phoenicurus), paprastasis kūltupys (Oenanthe oenanthe), pilkoji musinukė (Muscicapa striata).