Lietuvos laisvės dieną – dviračių žygis ir įspūdingas tortas

dviraciu zygis visiNauja šilutiškių iniciatyva atšvęsti Lietuvos laisvės dieną kitaip buvo sutikta šiltai ir nuoširdžiai. Nors kvietimas, raginantis dalyvauti Kovo 11-ąją vyksiančiame dviračių žygyje aplink Šilutę pasirodė viešumoje prieš kelias dienas, to užteko, jog prie Šilutės kultūros ir pramogų centro – startinės išvykos vietos – susiburtų gerokai per pusšimtį žygeivių. Jų buvo ir vyresnių, ir net labai jaunų, ir miestiečių, ir atvykusiųjų iš toliau.

Mintis parodyti meilę šaliai netradiciškai, keliaujant dviračiais per Šilutę, dairantis į bundančią gamtą, sveikinant praeivius, kilo Šilutės rajono politikei Sandrai Tamašauskienei ir Jaunųjų konservatorių lygos (JKL) Šilutės skyriaus nariams. Iniciatyvą palaikė Šilutės verslininkai Gražina ir Edvardas Stankai su dukra Vilija Liatukiene.

Žygio organizatoriai Kovo 11-osios popietę linksmai pasitiko visus renginio dalyvius, kiekvienam spausdami ranką, sveikindami su Lietuvėlės gimtadieniu bei prisegdami prie rūbų trispalvę juostelę. Stankai dalijo ir trispalves vėliavėles, kuriomis kvietė pasipuošti dviračius.

Visi sugiedojo Tautišką giesmę, ir dviratininkų kolona patraukė dviračių taku palei Šyšos upę. Koloną vedė šilutiškis verslininkas Edvardas Stankus, prie savo dviračio prisitaisęs Lietuvos trispalvę. Kelionė tęsėsi iki Verdainės geležinkelio tilto, ten dviratininkus pasitiko Šilutės policijos ekipažas, kuris saugiai atlydėjo juos per miesto centrą iki Kultūros ir pramogų centro.dviraciu zygis stankiene grazina tortas

Įkaitusiais skruostais, šypsodamiesi kelionės tikslą pasiekė visi šilutiškiai, kurie tą penktadienį nepatingėjo įveikti keletą kilometrų mielais savo širdžiai takais.   Trispalvės papuošė ir p. Gražinos iškeptą įspūdingo dydžio tortą, ant kurio puikavosi užrašas: „Su Kovo 11-ąja“. Skanaudami Lietuvos gimtadienio tortą netradicinio žygio dalyviai ir svečiai šiltaibendravo ir dalijosi įspūdžiais.

Didžiausio dėmesio nusipelnė jauniausias dviratininkas – keturmetis Adomas Petrošius iš Pagrynių kaimo. Šis stipruolis, pasibaigus kelionei, buvo ir pagirtas, ir paskatintas atminimo dovanėle. Vėliau berniuko mama Audra „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Adomukas nė kiek neatsiliko nuo kitų. Džiaugdamasi sūnelio ryžtingumu ir tvirtybe, mama sakė, kad jų šeima visad stengiasi įdomiai, netradiciškai paminėti Lietuvos valstybines šventes. Net ir šių metų Vasario 16-ąją, būdami kelionėje Lenkijoje, Audra ir Žilvinas Petrošiai su savo vyresnėmis dukterimis Gabija ir Gerda sugiedojo Tautišką giesmę kartu su kitais lietuviais ant aukščiausios Karpatų kalnų viršūnės.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume.