Lietuvos miestų ėjimo iššūkyje Šilutė aplenkė Vilnių ir Kauną!

 

SilutiskiaiAr įmanoma mobiliosios programėlės #walk15 paskelbtame Lietuvos miestų iššūkyje eiti tiek, kad aplenktum didmiesčius Vilnių ir Kauną? Tokį neįtikėtiną dalyką padarė Šilutė! Šio miesto gyventojai aplenkė 75 miestus ir jau 7 kartus apėjo aplink Žemę.

Šilutė lenkia Vilnių 130 mln. žingsnių

„Šilutės miesto gyventojai neįtikėtinai mobilizavosi. Visi šilutiškiai kartu net 7 kartus apėjo aplink žemės rutulį! Tai nuostabu!“ – didmiesčius aplenkusio miesto pasiekimu stebisi #walk15 programėlės kūrėja Vlada Musvydaitė, besiruošusi šeštadienį Kaune įvykusioms masinėms „Walmark Ėjimo varžyboms“.

Rekordinio dydžio ėjimo renginio finale buvo apdovanoti daugiausiai einantys miestai. Šilutės žingsniuotojų sąskaitoje – daugiau nei 350 mln. žingsnių. Jie nuvargino einančių už Vilnių ir Kauną kojas. Šilutė 130 mln. žingsnių lenkia antroje vietoje esantį Vilnių ir 221 milijonu žingsnių – Kauną.

Į jau tradiciniu tapusį ėjimo renginį šeštadienį Kaune susirinko rekordinis skaičius žmonių – per 8000 dalyvių.

Vasaros užduotis moksleiviams – žingsniuoti!

Ne mažiau įdomi ir smagi kova nei miestų iššūkyje vyksta tarp žingsnius skaičiuojančių mokyklų. „Bonduelle“ mokyklų iššūkyje pirmauja Klaipėdos „Smeltės“ progimnazija, surinkusi 80 552 763 žingsnius. Progimnazija išsiveržė į priekį nurungusi 243 iššūkyje dalyvaujančias mokyklas.

Žinią apie žingsnius skaičiuojančią programėlę „Smeltės“ progimnazijos mokytojai parsivežė iš „Sveikatiados“ ambasadorių suvažiavimo. Šiame renginyje #walk15 programėlės kūrėja V. Musvydaitė skaitė pranešimą „Fizinis aktyvumas ir naujosios technologijos – misija įmanoma“.

„Labai patiko idėja, todėl ja greitai pasidalinome su kolegėmis. Aktyviai pradėjome raginti įsijungti 5-8 klasių moksleivius. Kai kurie mokytojai ir vaikai net įsigijo specialias rankines telefonams, kad tik būtų skaičiuojami žingsniai“, – sako progimnazijos sveikatos priežiūros specialistė Dovilė Stasiškienė.

Vasarą moksleiviai, užsidegę sveiko judėjimo idėja, nesnaudė ir toliau aktyviai vaikščiojo. D. Stasiškienė kartu su fizinio ugdymo mokytoja Regina Baraišiene, technologijų mokytoja Evalda Enzinaite, geografijos mokytoja Vaiva Vaitiekute skatino vaikus kasdien nueiti bent 10 tūkst. žingsnių. Atsirado net tokių, kurie prižingsniavo visą milijoną!

„Moksleiviai džiaugėsi galėdami savo žingsnius iškeisti į #walk15 programėlės piniginėje numatytas prekes ir pramogas. Ačiū jums už judumo idėją ir laukiam naujo iššūkio. Mes pasiruošę!“ – žada Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijos žingsniuotojų komandos narė.

Apdovanojo ėjimo iššūkių laimėtojus

Norėdami tapti daugiausiai žingsnių surinkusia mokykla, vaikai atranda džiaugsmą daugiau judėti, ieškoti kūrybiškų išeičių: vieni stengiasi daugiau vaikščioti su draugais, kiti įtraukia ir mokytojus ar visą šeimą, treti dažniau važinėja riedučiais ar nesustodami žingsniuoja per pertraukas. Pastangos bus įvertintos – daugiausiai žingsnių surinkusios mokyklos, užėmusios 1-3 vietas, bus apdovanotos „Bonduelle“ prizais.

Dalyvauti ėjimo iššūkiuose paprasta: tereikia parsisiųsti nemokamą mobiliąją programėlę #walk15, registruotis pasirinktam iššūkiui ir rinkti žingsnius.