Lietuvos moterims įsimintiniausi komplimentai susiję su grožiu

komplimentaiLietuvos moterims labiausiai įstringa komplimentai, susiję su jų grožiu ir išvaizda. „Tu esi graži“, „Tu gerai atrodai“ – komplimentai, kuriuos vertina ir ilgai prisimena lietuvės. Tai parodė kosmetikos kompanijos „Mary Kay“ užsakymu „Spinter tyrimų“ atlikta apklausa. Tačiau tarp įsimintiniausių komplimentų yra ir tokių kaip „blondinė, bet protinga“, „meškutė“, „ūkiška“, „gražios kojos“, „žemaitė“.

Lietuvos moterims patinka girdėti komplimentus, susijusius su jų išvaizda. Apklausos metu uždavus klausimą, koks komplimentas joms labiausiai įsimena, dauguma moterų atsakė, kad jos yra gražios ir gerai atrodo (16 proc.). Tačiau lietuvės vertina ir jų intelekto pagyrimą. 10 proc. apklaustųjų labiausiai įsiminė pastebėjimas, kad jos yra protingos.    

„Atlikus apklausą paaiškėjo, kad daugiausia įsimintinų komplimentų moterys ir merginos išgirsta apie savo išvaizdą (apie 45 proc. visų komplimentų) bei charakterį, būdo bruožus. Taip pat jos vertina ir įsimena tokius komplimentus kaip „linksma“, „gražūs plaukai“, „simpatiška“, „mylimoji“, „draugiška“, – tyrimo rezultatus komentuoja „Spinter tyrimai“ vadovas Ignas Zokas.  

Jaunesnės merginos, 18 – 25 metų, dažniau girdi jų išvaizdą pabrėžiančius komplimentus, o vyresnėms svarbesni komplimentai apie jaunatviškumą bei gebėjimą rūpintis artimaisiais, buitimi – „jaunai atrodote“, „patikima“, „draugiška“, „gera šeimininkė“, „gera mama“.

„Lietuvės savo išvaizdos puoselėjimui skiria daug dėmesio, todėl sulaukia ir įsimena daugiausiai pagyrimų, susijusių su jų grožiu. Analizuodami „Mary Kay“ klienčių poreikius, pastebime, kad jaunesnės, Y kartos, moterys renkasi lengvai naudojamus, „du-viename“ produktus, dėl kurių prie veidrodžio nesugaišta daug laiko. Jos domisi kosmetikos naujovėmis, noriai jas išbando. O vyresnės moterys labiau rūpinasi veido priežiūra – žino, kas tinka jų odai ir pageidauja atitinkamos kosmetikos. Jos naujienas išbando tuo atveju, jei tai – stangrinamosios, formuojančios ar stabdančios odos senėjimo procesus. Vyresnio amžiaus moterims labai svarbi kosmetikos kokybė, jos labiau investuoja į savo grožį ir grožio ritualams skiria kur kas daugiau laiko nei jaunos merginos“, – komentuoja Anna Kłosowicz, „Mary Kay Cosmetics Poland“ vyresnioji rinkodaros ir komunikacijos vadovė.  

Kiti komplimentai, kurie labiausiai įsiminė Lietuvos moterims

Susiję su išvaizda (43 proc. nuo visų komplimentų) – „gražios akys“, „patraukli“, „daili figūra“, „gražios kojos“, „dyva“, „graži kaip saulė“, „meškutė“.
 
Charakteris, būdo bruožai (34 proc. nuo visų komplimentų) – „puikus humoro jausmas“, „maloni“, „šilčiausia“, „kieta moteris“, „žemaitė“, „stiprios sielos“.

Intelektas (11 proc. nuo visų komplimentų) – „moksliukė“, „apsiskaičiusi“, „blondinė, bet protinga“, „išmintingoji pelėda“.

Elgsena, manieros, darbai (7 proc. nuo visų komplimentų) – „jūs man kaip antra mama“, „graži eisena“, „auksarankė“, „ūkiška“.

Įsimintiniausio komplimento tyrimą visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ kosmetikos kompanijos „Mary Kay“ užsakymu atlikto šių metų gegužės mėnesį. Jo metu buvo apklausta 1008-ios 18-65 metų amžiaus moterys visoje Lietuvoje.