Lietuvos muziejai kvietė naktinėti, Šilutės – į „Iškylą dvare“

Jau 18-ąjį kartą Lietuvoje vyko Europos muziejų naktis – šeštadienio vakarą daugelis šalies muziejų rengė nemokamas ekskursijas, edukacijas, kvietė apžiūrėti ekspozicijas, aplankyti paprastai nematomas muziejų erdves, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, klausytis paskaitų ar kitaip turiningai leisti laisvalaikį.

O Šilutės muziejininkai šiemet jau ketvirtąjį kartą pakvietė „Baltąją vakarienę“ pamėgusius svečius, pavadinę ją „Iškyla dvare „Kai baltais žiedais sninga“.

Europos muziejų nakties akcija vyksta nuo 2005 metų. Ją kasmet organizuoja Prancūzijos kultūros ministerija bei Prancūzijos muziejų ir Informacijos bei komunikacijos tarnybos, bendradarbiaudamos su Tarptautine muziejų taryba (ICOM). Kartą per metus muziejai atveria duris lankytojams neįprastu metu ir išnaudoja šį laiką kurti ryšį su bendruomenėmis, įtraukia į veiklas.

Anot muziejų naktų organizatorių, šiemet muziejai atidavė duoklę muzikai – muziejinėse erdvėse skambėjo klasika, rokas, techno ir kitų žanrų muzika. Kai kurie muziejai siūlė meną bei istoriją „užuosti“, dar kiti – ir „paragauti“, buvo numatę istorinių patiekalų degustacijas bei aptarimus.

Šilutės H. Šojaus muziejus pirmą kartą Europos muziejų nakties renginį surengė 2018-ųjų gegužę. Tuomet jį pavadino „Baltąja vakariene, kai dvare žiedais sninga“. Gausiai susirinkę miestiečiai ir jų svečiai, pasidabinę baltos spalvos rūbais, vakarą leido klausydamiesi renesanso bei baroko epochų muzikos, gėrėdamiesi tų laikų šokiais. 2019-aisiais renginys jau vadinosi trumpiau – „Kai baltais žiedais sninga“, ir vyko muziejaus konferencijų salėje.

Šiemet renginys pavadintas „Iškyla dvare“. Šiemet į H. Šojaus dvaro kiemelį susirinkę šilutiškiai stebėjo koncertinę grupių „Baltos varnos“ ir „Karčema“ programą, vaišinosi suneštinėmis vaišėmis, smagiai šoko ir lingavo, ir tiesiog bendravo. Kad šilutiškiai pamėgo renginį, rodo ir tai, jog vien užsiregistravusiųjų buvo apie 120, bet atėjo ir iš anksto nesiregistravusių žmonių.

O skirstydamiesi ne vienas muziejininkams išsitarė, jog jau pradeda laukti kitų metų renginio.