Lietuvos paštas perspėja apie sukčių pinkles

Lietuvos paštas įspėja gyventojus apie sukčių platinamas SMS žinutes. Jose bendrovės vardu prisidengę sukčiai bando išvilioti pinigus ir asmens duomenis.

Sukčiai Lietuvos pašto vardu praneša, esą siunta negali būti pristatyta, kol nebus sumokėtas siuntimo mokestis. Teigiama, kad jo nesumokėjus per 24 val. siunta bus grąžinta siuntėjui. Pranešimas nuveda į sukčių naudojamą interneto svetainę, kurioje, neva, galima stebėti siuntos kelią ir sumokėti siuntos mokestį.

Kitas atvejis – pašto vardu vykdomas sukčiavimas dėl neva turimos siuntos už kurią reikia susimokėti muito mokestį (siunčiama apgaulinga SMS su aktyvia nuoroda). Paspaudus nuorodą gavėjas yra nukreipiamas į nieko bendro su Lietuvos paštu neturinčias interneto svetaines post-lt.com arba lpexpress-trackpost.com.

„Lietuvos pašto laiškuose niekada nebūna nuorodų į tiesioginius mokėjimus, nėra prašoma suvesti mokėjimo kortelių ar kitokių asmens duomenų. Apmokėti paslaugas galima tik prisijungus prie savitarnos ir naudojant elektroninę bankininkystę, o siuntas patogiai sekti galima oficialiame tinklalapyje adresais lietuvospaštas.lt arba post.lt“, – sako Lietuvos pašto atstovas Andrius Varnelis.

Sukčiai naudoja įmonės logotipą, spalvas, grafinius simbolius, taip pat nurodo Lietuvos pašto kontaktus.

Gavus pranešimą būtina atkreipti dėmesį, iš kokio el. pašto adreso pranešimas išsiųstas. Atkeliavus įtartinam pranešimui svarbu nespausti nuorodų ir nepateikinėti duomenų, neatlikti jokių mokėjimų. Jeigu paspaudėte nuorodą ir suvedėte mokėjimo kortelės duomenis, nedelsiant susisiekite su banku, o nukentėjus – kreipkitės į policiją.

Lietuvos paštas kviečia gyventojus, gavusius įtartinus pranešimus su bendrovės vardu, apie juos pranešti adresu prevencija@post.lt. Informacija apie sukčių veiksmus perduodama atsakingoms institucijoms.

Lietuvos pašto pranešimas