Lietuvos paštas: šis savaitgalis paskutinis išsiųsti kalėdines siuntas

Kalėdinėms siuntoms mušant visų laikų rekordus, Lietuvos paštas įspėja – norint kad siuntos gavėjus pasiektų dar iki švenčių, jas reikėtų išsiųsti dar šį savaitgalį

Nors didžioji dalis Lietuvoje keliaujančių siuntų šiuo metu gavėjus pasiekia laiku, kai kurios, ypač didelės, gali vėluoti iki trijų dienų. Artėjant šventėms tikėtinas didesnis vėlavimas, todėl rekomenduojama nedelsti.

Taip pat primenama, ką reikėtų žinoti, kad siunta sklandžiai pasiektų gavėją:

Tinkamai supakuokite. Kelionės iki gavėjo metu siunta vežama keliomis transporto priemonėmis, patenka ne į vieną logistikos centrą, todėl ji turėtų supakuota tam skirtoje tvirtoje pakuotėje. Tam geriausiai tinka nauja gofruoto kartono dėžė, trapiems daiktams – keramikai, stiklui, elektroninėms prekėms ir pan. – reikėtų naudoti tik tiems daiktams transportuoti skirtą pakuotę. Siunčiamą daiktą rekomenduojama įsukti į kelis sluoksnius burbulinės pakavimo plėvelės. Taip pat labai svarbu tinkamai užpildyti likusią siuntos ertmę, kad siunčiamas daiktas nejudėtų – tam skirtos įvairios medžiagos: lengvoms siuntoms puikiai tinka oro maišeliai arba birus putų polistirenas; siunčiant sunkesnius ar tvirtesnius daiktus, likusią erdvę galima užpildyti putplasčio putomis, glamžytu tvirtu popieriumi. Siunčiant knygas, jas rekomenduojama dėti į kietą voką. Neretai  šventėms giminaičiams mėgstama siųsti įvairius maisto gaminius – jie turi būti supakuoti į hermetines pakuotes, kurios tvirtesnės, maisto gaminiai nepraranda savo savybių, neskleidžia kvapo.

Nurodykite pilną adresą. Reikia rašyti kaip galima aiškiau, nurodyti pilną adresą – nerašyti trumpinių ir pan. Siuntėjų taip pat prašome skirti dėmesio ir teisingam savo, t. y. siuntėjo, adreso užrašymui – jis taip pat labai svarbus. Gavėjo asmenvardis ir adresas rašomi dešinės voko / siuntos pusės apačioje, siuntėjo – kairės pusės viršuje. Po gavėjo vardo ir pavardės ar įstaigos pavadinimo kitoje eilutėje rašomas gatvės pavadinimas, namo ir buto numeriai, trečioje eilutėje – pašto kodas ir miesto pavadinimas. Gyvenant pandemijos sąlygomis, rekomenduojame nurodyti ir gavėjo telefono numerį – esant galimybei siunta gali būti nukreipta į LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalą, gavėjas apie gautą siuntą bus informuotas sms žinute.

Siuntą paruoškite iš anksto. Visus aukščiau išvardintus žingsnius rekomenduojama atlikti namuose ir į siuntimo tašką – ar tai būtų pašto skyrius, ar siuntų savitarnos terminalas, ateiti jau su paruošta siuntimui siunta. Visais atvejais rekomenduojama naudotis Lietuvos pašto savitarna, kur siuntos formavimas vyksta greitai ir paprastai, visi žingsniai yra automatizuoti – sunkiau padaryti klaidą vedant gavėjo adresą, čia pat galima ir apmokėti siuntimą. Savitarna itin naudinga, jeigu planuojama siųsti pašto skyriuje. Dėl naujų karantino ribojimų, pašto skyriuose galima aptarnauti perpus mažiau klientų, todėl susidaro eilės. Suformavus siuntas internetu nereikės laukti eilėje – klientai su tokiomis siuntomis į pašto skyrių įleidžiami be eilės, įėjus siuntą beliks padėti tam skirtoje zonoje.

Daugiau svarbios informacijos apie kalėdines siuntas galima rasti specialiame Lietuvos pašto puslapyje.

Lietuvos paštas daro viską, kad gyventojų siuntiniai kuo greičiau pasiektų gavėjus: Vilniuje veikia mobilūs punktai, terminalai aptarnaujami dažniau nei įprastai – kai kurie  net 5 kartus per dieną ir sekmadieniais, siekiama išnaudoti visus pristatymo būdus – jeigu terminalas užpildytas, siunta nukreipiama į artimiausią pašto skyrių ir atvirkščiai, jeigu yra galimybė pašto siuntos pristatomos į terminalą; kai kuriuose pašto skyriuose prailgintas darbo laikas; bandomi ir kiti alternatyvūs pristatymo būdai.