Lietuvos Prezidentės padėka – lietuvininkų tarmės puoselėtojai I.Skablauskaitei

skalbaluskaitei prezidentes apdovanojimasLietuvos literatūros lopšiu vadinamuose Anykščiuose vyko respublikinis tarmių festivalis. Šiame baigiamajame Tarmių metų renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri pasveikino ir apdovanojo kultūros žmones, aktyviai dirbančius, kad lietuvių kalbos tarmės gyvuotų.

Prezidentė apdovanojimą įteikė Šilutės muziejaus etnografei, lietuvininkų tarmės puoselėtojai Indrei Skablauskaitei, bardui, tarmiškos kūrybos grupės vadovui Algirdui Svidinskui, Vilniaus jaunimo teatro direktoriui, aktoriui Algirdui Latėnui.

Pasak Prezidentės, Lietuvai yra kuo didžiuotis – nė viena kita Europos valstybė tokioje mažoje teritorijoje neturi tiek daug ir tokių skirtingų tarmių. Sparčiai globalėjančiame pasaulyje itin svarbu išsaugoti unikalią savo kalbą ir tarmes.

„Iš visos Lietuvos susirinkę mokiniai, jų noras mokytis ir puoselėti lietuvių kalbos tarmes – puikus įrodymas, kad jos yra gyvos. Tarmės – mūsų savasties dalis. Iš kartos į kartą perduodamas istorijos ir kultūros ženklas“, – sakė Prezidentė.

Prezidentė paragino gyvąją tarmių tradiciją saugoti ne tik šiemet, Tarmių metais, bet puoselėti jas ir kiekvieną dieną. Gimtosios tarmės visus šalies žmones padaro išskirtinius, tačiau sujungia į bendrą kalbą ir vieną žemę – Lietuvą.

Renginyje taip pat buvo pristatytos Tarmių metus apibendrinančios konferencijos išvados, vyko mokinių – respublikinių konkursų, skirtų Tarmių metams, laureatų – pasirodymas.