Lietuvos Rusnės ir Rusnytės pagerbtos muzikos ir šokių festivalyje

rusnes festivalis rusnesBirželio 6-8 dienomis visi keliai vedė į Rusnės miestelį, kuriame pirmąjį kartą surengtas „Rusnės festivalis“. Organizatoriai – asociacija „Pamario vakarai“ – siūlė pramogas visai  šeimai: tris dienas vyko pop, kantri, roko, folkloro muzikos koncertai, edukacinės pamokos, vandens atrakcionai, sportinės varžybos, tylioji diskoteka. O norintieji labiau įsijausti į festivalio maratoną, tiesiog apsigyveno palapinių miestelyje.

Naujo komercinio renginio sumanytojas ir organizatorius Vygantas Stoškus sakė, kad buvo nemažai nerimo dėl šventės finansinės sėkmės. Bilietas į visų trijų dienų renginius kainavo 15-20 litų. Iš anksto bilietų niekas neskubėjo pirkti.

Po įtempto savaitgalio V.Stoškus prisipažino, kad renginys pelno nedavė, tačiau organizatoriai džiaugiasi, kad nuostolio irgi nepatyrė ir neatsisako minties tokį festivalį rengti ateityje.

Gitarų muzika – iki išnaktų

Penktadienį publikai koncertavo įvairios grupės: „Hiperbolė tribute band“, „Rebelheart“, „Ekstra“, „Impresija“, „Karčemėlė“, „Nevalyk lentos“, „Laisvė“, „Berri“. Kiekvienas galėjo atrasti savo mėgstamos muzikos žanrą.

Mėgstantys ramią muziką rinkosi į „Akustinės muzikos naktį“. Čia rusnes festivalis tylioji diskotekagitaromis grojo ir dainavo bardai Adolfas Nausėda, Nidas Pečkys, grupė „Klasiokai“, V.Gylaitis. Visus nustebino ir nuoširdumu sužavėjo ant scenos užlipęs Vingaudas Gylaitis, jo publika ilgai nenorėjo paleisti. Akustinės muzikos koncertas baigėsi 2 valandą nakties.

Šalia didžiosios scenos jaunimas rinkosi į „Tyliosios diskotekos“ palapinę. Bendruomenė „Rusnės šeima“ pirmoji Lietuvoje teikia šią pramogą. Unikalu yra tai, kad koncertas ir diskoteka vyko vienu metu, tačiau netrukdė vienas kitam. Šios diskotekos principas paprastas: atėjęs į palapinę, užsidedi ausines ir pasirenki kanalą, pagal kokią muziką nori šokti. Todėl iš palapinės girdėjosi tik šokių žingsniai, kol tuo pačiu metu kiti žiūrovai klausėsi akustinės muzikos.

V.Stakėnas žavisi Rusne

Antrą festivalio dieną išryškėjo renginio išskirtiniai akcentai. Čia pirmą kartą Lietuvoje vyko Rusnių suvažiavimas – merginų ir moterų, turinčių tokį vardą, sueiga. Šis vardas skamba ne tik mūsų krašte: viešnių atvažiavo iš Kauno, Vilniaus, Jurbarko ir kitų vietovių. Visą dieną joms buvo skirta ypatinga programa: ekskursija po salą, edukacinė pamoka apie žuvis, laivus kurėnus, Rusnės ragavo tradicinius rūkytus karšius. Į patį festivalio įkarštį jos buvo atvežtos atviru automobiliu, kaip išskirtinės įžymybės, lydimos baikerių kolonos. Vėliau Rusnės ir Rusnytės, skambant žiūrovų aplodismentams, užlipo ant scenos. „Tikimės, kad Rusnės taps geriausiomis Pamario ambasadorėmis“, – lūkesčius išsakė vakaro vedėjas Laurynas Nikelis.

Antrą vakarą festivalyje taip pat netrūko įvairių atlikėjų, grupių iš Lietuvos ir užsienio. Publiką šokti kvietė A.Klova ir „Vydraga+“, „Karčemėlė“, Virgis Stakėnas & ŠUO, „Karčema“, „Bebrai“. Šokius demonstravo „Salūnas“ ir „Dakota“. Festivalyje sulaukta kantri muzikantų iš JAV bei Latvijos.

Vienas garsiausių Lietuvoje kantri muzikantų Virgis Stakėnas prisipažino, kad Rusnėje yra dažnas svečias. „Lankausi čia gal 125 kartą“, – besijuokdamas sakė atlikėjas. Paklaustas, kokius įspūdžius paliko publika, dainininkas teigė, kad žiūrovai buvo aptingę: „Jie truputį buvo susikaustę: gal per patogiai sėdėjo, gal per skaniai pavalgę ar per skaniai atsigėrę buvo“.

rusnes festivalis aitvaraiV.Stakėnas publiką nustebino į sceną atsivedęs kartu koncertuoti šilutiškius – vaikų popchorą „Spindulys“ ir būgnininką Dovydą Stoškų. Po pasirodymo atlikėjas prisipažino, kad su šilutiškiais visiškai nerepetavo, nes pritrūko laiko, tačiau savo jaunųjų pagalbininkų rezultatu buvo patenkintas. V.Stakėnui „Rusnės festivalio“ organizatorius V.Stoškus įteikė vardinę monetą už bendradarbiavimą ir draugystę bei dalyvavimą pirmojoje Rusnių ir Rusnyčių sueigoje – festivalyje.

Aitvarų perykla

Trečiąją dieną muzikos ir koncertų jau nebuvo. Renginio dalyviai ilgai miegojo ar kitaip ilsėjosi. Tądien į šventės vietą rinkosi šeimynos. Aikštėje, kurioje nebeliko prekyviečių ir atrakcionų, buvo atidaryta „Aitvarų perykla“ – mokyklėlė, kurioje tėvai kartu su savo atžalomis darė aitvarus.

Sumokėjęs simbolinį mokestį, kiekvienas gavo visas detales, skirtas aitvaro gamybai. Tai buvo linksma atrakcija vaikams ir gana nelengva užduotis tėveliams. Tarp aitvarų ore nardė ir bepiločiai lėktuvėliai.

V.Stoškus „Šilutės naujienoms“ sakė, kad yra patenkintas įvykusia švente. Jis jau yra kalbinamas tokį renginį Rusnėje daryti tradicinį. Yra pasiūlymų, kaip tobulinti festivalio repertuarą ir atrakcijas jo dalyviams. Gali būti, kad kita Rusnių sueiga pasipildys mažųjų laivelių paradu aplink Rusnės salą.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ facebook albume!