Lietuvos šventė suartino mažuosius

"Žibų" vasario 16-osios šventė. / Organizatorių nuotr.Prabėgusi Vasario 16-osios diena ir artėjanti dar viena Lietuvai reikšminga data – Kovo 11-oji verčia visus dar kartą susimąstyti, kodėl šios datos, mums lietuviams, yra ypatingos? Kaip šių dienų reikšmę  paaiškinti patiems mažiausiems lietuvaičiams?

Jau priešmokyklinėse ugdymo įstaigose vaikai yra mokomi mylėti savo kraštą, savo Tėvynę. Kaip meilę mylimai Lietuvai gali parodyti darželinukas ar pradinių klasių mokinukas?

Siekdami vaikams padėti suvokti Vasario 16-osios dienos svarbą Lietuvos istorijai, pakvietėme lopšelio – darželio „Žvaigždutė” auklėtinius ir Šilutės Žibų pradinės mokyklos 1a klasės mokinius švęsti Lietuvos gimtadienį. Mažieji šilutiškiai gražiai ir aktyviai papasakojo kaip jie švenčia savo artimųjų gimtadienius. Šios žinios ir padėjo priartėti prie šventinio renginio esmės.

Pagerbdami Lietuvos vardą ir jos trispalvę, sugiedojome „Tautinę giesmę”. Susipažinę su Lietuvos istorija vaikai susimąstė, ką galėtų padovanoti Lietuvai. Visi kartu nusprendėme, kad tai galėtų būti eilėraščiai, dainos, rateliai ir žaidimai. Lopšelyje – darželyje „Žvaigždutė” suskambo bendros pirmokėlių ir darželio auklėtinių dainos, sukosi rateliai. Iš mažųjų širdelių nuoširdžiai liejosi atsakingai išmokti eilėraščiai apie savo šalį.

Vaikų akys suspindo, kai šventės pabaigoje nepaprasta dovana buvo apdovanoti ir jie – galimybe žiūrėti filmą „Skrydis virš Lietuvos”. Iš paukščio skrydžio vaikai galėjo stebėjo nepaprastai gražią Lietuvą: žalius miškus ir pievas, sraunias upes, mėlynakius ežerus, bundančią rytinę gamtą, triukšmingus miestus…

Po filmo priešmokyklinukai atliko pirmokėlių apie Lietuvą sukurtas užduotis. Šventė tapo gražia edukacine pamoka.