Lietuvos vardas – mažose širdelėse

kovo 11 bibliotekojeUgdant pilietiškumo jausmą bibliotekose, darželiuose, mokyklose valstybinių švenčių progomis vyksta įvairūs renginiai, kuriuose jaunieji lankytojai turi galimybę daugiau sužinoti apie Lietuvos istoriją bei kultūrą.

Pilietiškumo pamoka – apie Vasario 16-ąją

Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Miesto filialo bibliotekininkės pakvietė skaitytojus į pilietiškumo pamokas. Vasario 15 d. vyko dokumentinio filmo „Vasario 16-oji: mįslės ir ieškojimai“ (režisierius Jonas Banys) peržiūra.

Po filmo peržiūros vaikai pūtė spalvotus balionus ir iš jų bibliotekos kiemelyje išdėliojo Lietuvos valstybės vėliavą.

Lietuva – didelio pasaulio dalelė

Į kitą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtą edukacinę pamoką „Esu dalelė Lietuvos“Šilutės Žibų pradinės mokyklos mokytojos Rita Kriščiūnienė, Renata Ivaščenkienė ir Rasa Jankauskienė atvedė pradinukus. Virtualią medžiagą apie Lietuvos istoriją pristatė mokytojos Renata ir Rita.kovo 11 Rusne 3156

Renginio vedėjos teigė, kad kuo labiau stengsimės pažinti savo tėvų kraštą, kuo dažniau vartysime jo istorijos lapus, kuo giliau pajusime lietuviškos dainos ir pasakos grožį, tuo labiau norėsime visas jėgas skirti savo Tėvynei, kuri yra mažytė didelio pasaulio dalelė.  Skaitovai deklamavo eiles, viktorinos metu pasitikrinome savo žinias, o dainą apie Lietuvą dainavo visi renginio dalyviai.

Rusniškiai suvaidino legendą

Kovo 11-ąją paminėjo ir Rusnės pagrindinės mokyklos ikimokyklinių grupių auklėtiniai. Šia proga pavaduotoja ikimokykliniam ugdymui V.Grabauskienė darželio vaikus, tėvelius sukvietė į renginį „Mano gimtasis kraštas“. Svečiai galėjo apžiūrėti auklėtojos A.Šėmaitytės paruoštą darbelių parodą „Aš myliu gimtąją Rusnę“. Vaikai dainavo ir deklamavo apie Lietuvą, Rusnę, žaidė lietuvių liaudies žaidimus.

Auklėtojos I.Liudytės paruošti vaikai suvaidino legendą „Gedimino sapnas“. Tėveliai taip pat galėjo išmėginti žinias apie Rusnę viktorinoje.