Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba šventė jubiliejų

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT)buvo įkurta prieš 30 metų, tokį jubiliejų praėjusią savaitę paminėjo ir Šilutės biuro kolektyvas.

LŽŪKT Šilutės biuro kolektyvas.

Šilutės biuro vadovė Ina Edita Kuzmienė prisiminė, jog tai buvo laikas, kai sparčiai kūrėsi privatūs ūkiai – per 2 metus šalyje atsirado virš 100 000 naujų ūkių. Tačiau naujokams ūkininkams trūko žinių. Tuomet iniciatyvos organizuoti specialistų pagalbą ir kurti ŽŪKT biurą Šilutėje, beje – pirmąjį šalyje – ėmėsi juknaitiškis Albinas Bakutis, o vadovo pareigų ėmėsi Leonas Anskaitis.

Patirties šilutiškiams teko semtis užsienyje – Danijoje, Skandinavijoje, Anglijoje ir kitur.

Pagrindinė ūkininkams reikalinga ir LŽŪKT Šilutės biure teikiama paslauga yra buhalterinė apskaita. Tačiau konsultacijos teikiamos ir įvairiais augalininkystės, gyvulininkystės, pasinaudojimo ES parama, ekonomikos ar verslo planų rengimo klausimais. Gyvulių augintojus konsultuoja I. E. Kuzmienė, ekonomikos konsultantė yra Simona Kazlauskienė, biure taip pat dirba buhalteriai Rita Rutkauskienė, Aldona Čėsnienė ir Svaigedas Jankauskas bei apskaitininkė Rasa Pocienė.

Pasveikinti kolektyvą atvykęs meras Vytautas Laurinaitis biuro specialistus prilygino ūkininkų smegenims, stumiantiems juos į priekį ir linkėjo būti reikalingiems dar ne vieną dešimtmetį. Pasveikinti specialistų atvyko ir būrelis krašto ūkininkų – jų klientų.