Lietuvos zoologijos sodas pradeda jau devintąjį veiklos dešimtmetį

 

0.414500001530537453Liepos 1-ąją iškilmingai atšventęs 80-ąjį gimtadienį, Lietuvos zoologijos sodas pradeda jau devintąjį savo veiklos dešimtmetį.

Jis buvo įkurtas Kaune garsaus gamtininko prof. Tado Ivanausko pastangomis ir atidarytas 1938 m. liepos 1 dieną. Tai buvo pirmasis šalyje zoologijos sodas. Jis Kaune nepertraukiamai veikia nuo pat atidarymo dienos ir nebuvo uždarytas net per Antrąjį pasaulinį karą. Pradinę ekspoziciją sudarė 40 prof. Tado Ivanausko ir kitų zoologijos sodų padovanotų gyvūnų, tarp jų – lapės, taurusis elnias, briedžiai, ereliai, pelėdos, danieliai, vilkai. Šiuo metu Lietuvos zoologijos sode yra apie 2 tūkst. daugiau kaip 250 rūšių gyvūnų.

Vakar čia vyko jubiliejui skirtos teminės ekskursijos, gyvūnų pristatymai. Kauniečiai ir miesto svečiai galėjo pamatyti ir neseniai Lietuvos zoologijos sode gimusius įvairių žinduolių jauniklius, pasigrožėti atvežtais naujų rūšių paukščiais. Lankytojai taip pat galėjo susipažinti ne tik su šio sodo darbuotojų, bet ir su VDU botanikos sodo ir T. Ivanausko zoologijos muziejaus parengtomis edukacijomis, paklausyti šventinio koncerto, pasižiūrėti meninių fotografijų parodą „Migracijos“, pasivaišinti gimtadienio tortu. Beje, dažnas lankytojas į šventę atėjo ne tuščiomis rankomis, o su dovanomis gyvūnams – druska ruoniui, kokoso riešutais varlėms, vaisiais beždžionėms, žaislais bei skanėstais papūgoms ir kt.

Didžiausią egzotinių gyvūnų kolekciją šalyje turintį Lietuvos zoologijos sodą per metus aplanko daugiau nei 150 tūkst. žmonių.