Lietuvos zoologijos sodo gyventojams – 300 moliūgų

0.360969001478527610Per Moliūgiadienį, kurį Lietuvos zoologijos sodas surengė praėjusį šeštadienį, šio sodo gyvūnams buvo padovanota apie tris šimtus moliūgų. Dalį jų atnešė lankytojai. Didelį moliūgą atnešusiems lankytojams bilietas kainavo penktadaliu pigiau.

Daugumą moliūgų dovanojo įstaigos ir įmonės. Vien Druskininkų sveikatingumo ir poilsio centras „Aqua“ jų atgabeno daugiau kaip šimtą. Didžiausių moliūgų sulaukta iš Kauno VDU botanikos sodo. Jo sunkiausia dovana svėrė net 400 kg.

Moliūgai yra beveik visų zoologijos sode gyvenančių kanopinių, kai kurių paukščių ir beždžionių raciono dalis. Jie gyvūnams – ne tik maistas, bet ir žaislas. Gyvūnų prižiūrėtojai moliūgus išpjausto ir prideda įvairių skanėstų: vieniems – mėsos, kitiems – žuvies, tretiems – gilių. Tokie moliūgai tampa užsiėmimu, nes gyvūnai turi sugalvoti, kaip pasiekti skanėstus, ir tai praturtina jų kasdienybę, skatina domėtis aplinka.

Per Moliūgiadienį tai patyrė guanakai, tigrai, ūdros, korsakai, ožiukai, snieginiai leopardai, liūtai, ropliai ir fazanai, kai moliūgai atsidūrė jų voljeruose.