Lietuvos zoologijos sodo tigrė Norda spėja, kas laukia 2022 metais: štai, ką ji pasirinko

Ar žinojote, jog tyliai sėlinantis tigras bus 2022 metų simbolis? Ateidamas, jis su savimi atsineš drąsą – naujoms pergalėms, išmintį – prasmingiems gyvenimo pokyčiams ir galią – kurti naujas taisykles.

Pasak tigrės Nordos spėjimo, ateinantys 2022-ieji turėtų būti ramūs metai...

Ne veltui tigrai laikomi vienais iš gražiausių bei paslaptingiausių gyvūnų pasaulio atstovų.

Tigrai – vieni pavojingiausių pasaulio plėšrūnų, yra įrašyti į Tarptautinę Raudonąją knygą, šiandien jų likę vos 3800 individų. Iš žinomų 9 šio gyvūno porūšių, 3 – visiškai išnykę, o likusieji – ant išnykimo ribos. Siekiant išsaugoti amūrinių tigrų populiaciją, Lietuvos zoologijos sode, pagal Europos retų ir nykstančių rūšių veisimo programą (EEP) 2008 – 2013 metais apsigyveno du tigrai. Tigrė Norda atkeliavo 2008 metais iš Rusijos, Čeliabinskio zoologijos sodo, o 2013 metais sulaukė partnerio, Edo, kuris atvyko iš Čekijos Ostravos zoologijos sodo.

Tigrai prisitaikę gyventi įvairiomis sąlygomis, nuo Sibiro taigos, kur naktys gali būti iki -40 °C, iki Sundarbano pelkių, kur temperatūra siekia daugiau nei 40 °C, todėl nei lietuviškos žiemos, nei vasaros jiems nėra baisios. Būdami labai alkani, tigrai gali suėsti iki 27 kg mėsos per dieną, tačiau paprastai suėda apie 9 kg. Įdomu tai, kad patinai pirmiausia prie grobio prileidžia pateles ir jauniklius, o patys lieka paskutiniai eilėje.

Nuspėti, kokie bus artėjantys metai, šiemet buvo patikėta Lietuvos zoologijos sodo tigrei Nordai. Plėšrūnų prižiūrėtojai paruošė net tris siurprizus — dovanas tigrei, kuriose buvo paslėptas pašaras – šviežia mėsa. Viena dovana simbolizuoja aktyvius, kita – ramius, o trečioji – nenuspėjamus būsimus 2022 metus. Išleidus tigrę į lauko voljerą, ji ramiai ir grakščiai, kaip ir priklauso šių paslaptingų kačių atstovei, nužingsniavo tiesiai prie jai paliktų dovanų. Apuosčius visas paliktas staigmenas, Nordą labiausiai sudomino ramių metų perspektyva, kurią ir pasirinko.

Stebint ryžtingai žingsniuojantį tigrą galime tikėtis, jog ateinantys metai bus ramūs ir apgalvoti.