Ligoniams šaltis negresia net avarijos metu

LIGONINES KATILINEŠilutės ligoninėje besigydantys ligoniai nuo šiol yra apsaugoti nuo nemalonių netikėtumų: įstaigos katilinėje sumontuotas rezervinis katilas, tad ligoniai, net ir avarijos atveju, neliks be šilumos ir karšto vandens.

Katilą ligoninės katilinėje savo lėšomis sumontavo patys šilumos tiekėjai – UAB „Šilutės šilumos tinklai“.

„Šilutės šilumos tinklai“ ligoninės katilinę perėmė pernai spalio 1-ąją. Anot įmonės direktoriaus Algio Šaulio, šis objektas yra strateginis – toks, kuriame šilumos ir karšto vandens tiekimas negali nutrūkti jokiais atvejais. Bet nuo netikėtumų ar avarijų apsaugotas nėra niekas, be to, šilumos tiekėjai kasmet vasarą atlieka privalomą vamzdynų patikrą, o tuo metu karšto vandens tiekimas miestui nutraukiamas.

A.Šaulys neabejoja, kad panaudoti šį katilą teks tik labai retais atvejais. Bet pirmąjį krikštą jis jau gavo – vandenį ligoninei kaitino ir prėjusią savaitę, kuomet „Šilumos tinklai“ mieste atliko planinius šilumos tinklų hidraulinius bandymus padidintu slėgiu ir remontavo aptiktus tinklų defektus.

Skysto kuro katilas, kuris jau stovi ligoninės katilinėje, anksčiau tarnavo Traksėdžių gyventojams. Kai tenykštėje katilinėje jis tapo nebereikalingas, šilumininkai per žiemą jį suremontavo ir dabar katilas, anot A.Šaulio, tarnaus dar bent 20 metų. Beje, žymėtu dyzelinu kūrenamas katilas turi automatinį degiklį, t.y. nukritus temperatūrai užsikuria savaime, žmogaus rankų tam nereikia.

Visus statybos darbus atliko konkursą laimėję UAB „Stamela“ statybininkai. Jiems teko apmūryti katilinės sienas, pakeisti stogą ir duris, sudėti grindis, įvesti drenažo sistemą ir pastatyti katilui pamatus, atlikti kitus smulkesnius darbus. Prieš porą mėnesių objektą pradėję statybininkai pabaigti jį turėtų šią savaitę.

„Šilutės šilumos tinklams“ šis objektas, apytikriais skaičiavimais, atsiėjo apie 200 tūkstančių litų. Reikėjo ne tik sumokėti statybininkams, bet ir pirkti naujus siurblius, elektros ir kitą įrangą. „Tai mūsų objektas, mes ir turime jį sutvarkyti taip, kad bet kokių gedimų atveju ligoniai nepatirtų nepatogumų“, – sako A.Šaulys.

Ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas ūkio reikalams Remigijus Mockus sakė, jog niekada nėra buvę, kad ligoniai liktų be šilumos. Bet džiaugiasi, kad nuo šiol ligoniai bus dar labiau apdrausti nuo netikėtumų.