Ligoninės Konsultacinė poliklinika atnaujina darbą: kas keičiasi?

kKonsultacine 1Šilutės ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje praėjusią savaitę atnaujintos planinės ambulatorinės paslaugos. Nuo šiol visi gydytojai specialistai teiks konsultacijas pacientams tiesiogiai. Vaistai ir medicinos pagalbos priemonės, nedarbingumo pažymėjimai ir toliau išrašomi nuotoliniu būdu.

Siekiant užkirsti kelią koronaviruso (COVID-19) plitimui, tiesioginės gydytojų specialistų konsultacijos teikiamos laikantis visų būtinų saugumo reikalavimų.
„Po kiekvieno paciento apsilankymo valomas ir dezinfekuojamas gydytojo kabinetas, visi jame esantys daiktai ir įrenginiai, paviršiai. Šie veiksmai svarbūs, siekiant apsaugoti tiek pacientus, tiek dirbančius gydytojus, specialistus“, – sakė Konsultacinės poliklinikos vedėjas, urologas Edgaras Padimanskas.

Anot gydytojo, po konsultacijos patalpų vėdinimas ir dezinfekavimas gali užtrukti skirtingai, mat tai priklauso nuo konsultacijų ir atliekamų procedūrų, todėl pacientai konsultuojami kas 1 valandą. Šie apribojimai, anot E. Padimansko, gali sukelti pacientams nepatogumų, todėl prašoma visų kantrybės.kKonsultacine 2

Gydytojų konsultacijų grafikas sudarytas taip, kad būtų išvengta pacientų susibūrimų. Vizitui pas gydytoją specialistą nuo 9 iki 12 val. registruojami vyresni nei 60 m. arba lėtinėmis ligomis sergantys pacientai bei nėščiosios. Nuo 12 iki 15 val. registruojami pacientai iki 60 m. amžiaus ir neturintys lėtinių ligų.

„Dirbame sulėtinta tvarka, priimame dvigubai mažiau ligonių, nes šiuo karantino metu yra ribojamas profilaktinių pacientų skaičius. Tai daroma tam, kad visi būtų apsaugoti ir nesusidarytų sąlygos viruso plitimui“, – sakė E. Padimanskas.
Gydytojas patikino, kad pacientai pas specialistą pateks laiku ir prašo į konsultaciją atvykti ne anksčiau nei 10 minučių iki paskirtos konsultacijos.

„Yra pacientų, kurie piktinasi, kodėl yra neįleidžiami į vidų. Todėl dar kartą tvirtinu, kad visi užsiregistravusieji bus įleidžiami tik jiems paskirtu laiku ir ne anksčiau. Mes vadovaujamės Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymais, o dėl visų mūsų saugumo turime laikytis reikalavimų ir stengtis išlikti kantriais“, – sakė poliklinikos vedėjas.

Pacientai į Konsultacinę polikliniką įleidžiami po vieną ir privalės dėvėti veido apsaugos priemones. Visi įstaigos darbuotojai taip pat dėvi apsaugos priemones.

Prie įėjimo į Konsultacijų polikliniką pacientui bus užduodama keletas klausimų, pamatuota kūno temperatūra bei paprašyta dezinfekuoti rankas. Taip pat visiems privalu laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo bei saugaus 2 metrų atstumo.

Karščiuojantys (37°C ir daugiau) ir turintys virusinės infekcijos simptomų pacientai į poliklinikos patalpas neįleidžiami. Jiems nurodoma kreiptis nuotoliniu būdu į šeimos gydytoją.

Pirmumas teikiamas nuotolinėms gydytojų specialistų konsultacijoms, kurios skirtos vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymui, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimui ir tęsimui, gydytojo specialisto ar slaugytojo konsultacijoms, gydytojų tarpusavio konsultacijoms.

Dėl Jūsų pačių bei aplinkinių saugumo, Šilutės ligoninės vadovybė ragina kiek įmanoma naudotis nuotolinėmis sveikatos priežiūros paslaugomis. Nuotolinės gydytojų specialistų konsultacijos teikiamos turintiems šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto elektroniniu būdu užpildytą siuntimą.

Konsultacinės poliklinikos išankstinė registracija tel. (8 441) 61040.