Ligonių kontrolierės etika vis dar abejojama

BUBILIENES 1Iš naujo rajono Tarybos sudaryta Etikos komisija, kuriai vadovauti paskirtas socialdemokratas Alfonsas Vanagas, nusprendė tęsti Vincentos Bubilienės ligos istorijos tyrimą.

Šios politikės, atstovaujančios konservatoriams, etika suabejota tada, kai rajono Tarybos narys Jonas Purlys iškėlė prielaidą, jog V.Bubilienė, neva turėdama nedarbingumo lapelį, išsiruošė į kelionę lėktuvu.

Šią savaitę V.Bubilienės ligos trukme suabejojo ir meras Virgilijos Pozingis.

Pastebėjo išsiruošusią į kelionę

V.Bubilienė yra Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos („Sodros“) Šilutės teritorinio skyriaus Pašalpų ir nedarbingumo kontrolės skyriaus specialistė nedarbingumo kontrolei. Jos pareigos – kontroliuoti, kad nedarbingumo pažymėjimus gavę asmenys laikytųsi ligos režimo ir gydytųsi namie.

Spalį liberalsąjūdietis J.Purlys rajono Etikos komisijos nariams pranešė, jog turi žinių, kad V.Bubilienė, galimai pažeisdama ligos režimą, praėjusių metų spalio 16 dieną buvo pastebėta Palangos oro uoste prieš išskrendant lėktuvui į Oslą.

Informaciją žiniasklaidai pateikę žmonės buvo įsitikinę, kad V.Bubilienė turi „biuletenį“, ir įtarė, kad ji pati galimai pažeidė ligos režimą ir tikriausiai keliavo aplankyti giminaičių Norvegijoje.

Etikos komisija praėjusių metų lapkričio mėnesį pradėjo situacijos tyrimą.BUBILIEN

Tuomet Etikos komisijai V.Bubilienė patvirtino, kad minėtą sekmadienį, spalio 16 dieną, ji tikrai buvo nuvykusi į Palangos oro uostą. Politikė pasakojo, kad pati niekur neskridusi, o tik išlydėjusi į užsienį savo giminaičius. Ji sakė, kad ligos atostogų buvo išėjusi nuo spalio 17 dienos, tai yra kitą dieną po to, kai buvo pastebėta Palangos oro uoste, ir gydėsi iki spalio 28 dienos.

Etikos komisija, norėdama gauti politikės žodžius patvirtinančius dokumentus, įpareigojo rajono merą V.Pozingį pateikti paklausimus su šiuo įvykiu susijusioms institucijoms.

Oro uostas saugo konfidencialumą

Antradienį Etikos komisijoje buvo perskaityti gauti raštai – atsakymai į rajono mero Virgilijaus Pozingio paklausimus dėl V.Bubilienės galimos kelionės į Oslą  praėjusių metų spalio 16 d.

Tarptautinis Palangos oro uostas atsisakė suteikti Savivaldybei informaciją apie tądien į Norvegijos sostinę išskridusius keleivius ir rekomendavo informacijos apie keleivius teirautis kelionę į Oslą vykdžiusią aviakompaniją.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba informavo, kad nefiksuoja, kas kerta Šengeno šalių valstybių sienas.
O „Sodros“ Šilutės skyrius informavo, kad V.Bubilienė ligos atostogose buvo nuo 2011 m. spalio 17 iki spalio 28 d.

Vėl teiks paklausimus

Etikos komisijos narys Juozas Sauspreškis ragino komisijos narius tęsti tyrimą. Jis norėtų, kad nebeliktų jokių abejonių dėl Tarybos narės V.Bubilienės istorijos, ir kad abejonės dėl jos reputacijos būtų paneigtos. Todėl jis siūlė paklausti skrydžius iš Palangos į Oslą aptarnaujančios aviakompanijos, skrido ji tą dieną lėktuvu ar ne, ir nurodyti priežastį, kodėl domimasi šia keleive. Galbūt argumentas, kad svarstoma politikės etika, aviakompaniją įtikins suteikti informaciją apie skrydį į Oslą.

Kad reikėtų tęsti tyrimą, pritarė ir Etikos komisijos narys Romualdas Jovaiša. Jo nuomone, tik baigus tyrimą bus galima įvertinti politikės veiksmus arba atsiprašyti jos už paskleistą neigiamą informaciją.

BUBILIENETodėl komisijos nariai vėl įpareigojo rajono merą V.Pozingį bei Tarybos sekretorių Joną Jaunių parengti naujus paklausimus apie galimą V.Bubilienės kelionę.

Posėdyje dalyvavęs J.Purlys sakė, kad galiausiai gali prisieiti kreiptis net į STT, jeigu komercinės struktūros toliau ginsis žmogaus konfidencialumu.

Merui kilo abejonių

Po posėdžio politikams diskutuojant apie galimą tyrimo baigtį, daugiausia abejonių paskleidė rajono meras V.Pozingis. Jis tvirtino, kad aiškiai prisimena, jog savaitę prieš spalio 16 dieną jis ragino tuometinę Etikos komisijos pirmininkę V.Bubilienę surengti posėdį. Ir sulaukė neigiamo atsakymo. V.Bubilietė tikino, kad negali surengti posėdžio, nes serga, turi nedarbingumo lapelį.

Todėl meras stebėjosi, matydamas „Sodros“ raštą, kuriuo pažymima, kad V.Bubilienė ligos atostogų išėjo tik nuo spalio 17 dienos.

Skirstydamiesi politikai kalbėjo, kad šią istoriją iliustruoja posakis: „Kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių“.

Silutes naujienu LOGO copy