Liko vos dešimt dienų aplankyti MO muziejaus parodą „Permainų šventė“ Šilutėje

Prieš mėnesį į Šilutės Hugo Šojaus muziejų atvykęs MO muziejus jame viešės dar dešimt dienų – iki gruodžio 9 d. visi Šilutės ir aplinkinių rajonų gyventojai dar gali suspėti nemokamai pamatyti fotografijos parodos „Permainų šventė“ fragmentus ir dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose.

Šilutėje eksponuojama dalis MO parodos „Permainų šventė“

MO muziejaus fotografijos paroda „Permainų šventė“ yra pirmasis bandymas Lietuvoje į šventę pažvelgti taip plačiai – ką, kaip ir kodėl šventėme bei švenčiame ir kaip tai fiksuojama fotografijoje.

Šventės įgauna vis kitų formų, apie ką jos mums yra šiandien? Apie vidinį augimą, įveiktus barjerus, išsilaisvinimą iš normų, leidimą sau būti. Taip pat apie atlaidus, sutuoktuves, išleistuves, gimimo ir atsisveikinimo dienas. Šventės formų visa galybė ir visos jos veda į permainas.

O kaip šiuose procesuose dalyvauja fotografija? Ji įamžina šventes, bet taip pat tampa ir jų dalimi. Fotografavimo(si) ritualas įtvirtina šventės dalyvių tarpusavio ryšius, o nuotrauka tarsi garantuoja jų ilgaamžiškumą.

Edukacijos, mokymai ir užsiėmimai visai šeimai

Lapkričio 7 d. dalyvaujant Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai Daivai Žebelienei, Hugo Šojaus muziejaus direktorei Indrei Skablauskaitei bei MO muziejaus atstovėms Jurgitai Zigmantei ir Barborai Sakalinskaitei atidaryta paroda pradėjo visą mėnesį vykusių renginių seriją: lapkričio 7–9 d. organizuotus profesinius mokymus pedagogams bei kultūros darbuotojams, šeimų pamėgtus MO muziejaus savaitgalio užsiėmimus – Šeimų šeštadienius. Jie vyko Šilutėje du kartus: lapkričio 12 ir lapkričio 26 d.

Iki gruodžio 9 d. dar galima dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose vaikams „Keliaujantis muziejus: pažink save per meną“, kuriuos veda MO muziejaus edukatoriai bei kultūros ir švietimo įstaigų darbuotojai. Į užsiėmimus galima registruotis čia:  https://mo.lt/edukaciniai-uzsiemimai-vaikams/

Paroda Šilutėje veiks ir ją nemokamai aplankyti galima iki gruodžio 9 d. Hugo Šojaus muziejaus darbo laikas: antradieniais–penktadieniais 10–18 val., šeštadieniais 10–16 val. Pirmadieniais ir sekmadieniais muziejus nedirba.

MO muziejaus projektas „Keliaujantis muziejus: Pažink save per meną“ įgyvendinamas pagal Europos Ekonominės Erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonę „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“.

Keliaujančio muziejaus partneriai: tvarios energijos partneris – „Ignitis grupė“, informacinis partneris – LRT