Likusių postų dalybos ir piemeniški išsišokimai

PAVADUOTOJAINaujoji valdančioji koalicija – socialdemokratai, konservatoriai, liberalcentristai, liberalsąjūdiečiai ir buvę tvarkiečiai – praėjusią savaitę baigė dalintis Savivaldybės administracijos vadovų postus.

Merė Daiva Žebelienė rajono Tarybai pasiūlė administracijos direktoriaus pavaduotojais rinkti socialdemokratą Alvidą Šimelionį ir liberalcentristą Vygantą Kamarauską. Balsų dauguma jiems šios pareigos patikėtos.

Politikai pakeitė ir rajono Tarybos komitetų sudėtį: sumažino Ekonomikos ir finansų komiteto narių skaičių nuo 13 iki 11 politikų. Buvę komiteto nariai Algirdas Balčytis ir Gintaras Bružas perkelti į lig šiol mažiausią skaičių – 6 – turėjusį Teritorijų ir kaimo reikalų komitetą. Socialinių reikalų komiteto sudėtis liko nepakitusi.

Užuominos apie problemėlę

Rajono merė D.Žebelienė po direktoriaus pavaduotojų kandidatūrų pateikimo ketino iš karto skelbti balsavimą. Tačiau toks sklandus planas nepraslydo be žvitraus darbiečių lyderio Sauliaus Stankevičiaus pretenzijų. Jis pareikalavo, kad prieš balsavimą abu kandidatai prisipažintų, kad jie sutinka eiti jiems siūlomas pareigas, kad prisistatytų ir kad būtų surengtos diskusijos dėl jų tinkamumo.

Pirmasis į apklausą buvo pakviestas Vygantas Kamarauskas. Tarybai jis patvirtino, kad sutinka būti renkamas į Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Pasakojo, kad mažiausiai dešimt metų yra dirbęs Savivaldybės administracijoje: karjerą pradėjęs vyresniuoju specialistu, yra dirbęs administracijos direktoriumi, direktoriaus pavaduotoju. Kelerius metus yra vadovavęs Klaipėdos komunalinių paslaugų įmonei, pastaruoju metu dirbo Šilutėje privačios įmonės direktoriumi.

S.Stankevičius merės buvo įspėtas, kad pagal reglamentą Tarybos narys gali užduoti tik vieną klausimą. Tikriausiai todėl jo klausimas V.Kamarauskui buvo skaudus it ežio spyglys.

S.Stankevičius prisipažino, kad jam neteko tiesiogiai stebėti V.Kamarausko darbo, tačiau gerai prisimenantis, kad V.Kamarauskas buvo priverstas palikti pareigas Savivaldybės administracijoje dėl problemėlės…

S.Stankevičius klausė, ar ta pati problemėlė nesutrukdys ir dabar dirbti.

Nors posėdžio salėje tarp susirinkusiųjų girdėjosi šnabždesys apie stikliuką, V.Kamarauskas dėjosi nesuprantąs, apie kokią problemėlę kalbama, ir paprašė S.Stankevičiaus patikslinti „problemėlę“. S.Stankevičius išsisuko nuo tiesaus atsakymo.
Daugiau klausimų nebuvo. 16 rajono politikų slaptu balsavimu nusprendė, kad V.Kamarauskas būtų paskirtas administracijos direktoriaus pavaduotoju.

S.Stankevičių prilygino… piemeniui

A.Šimelionio vadybinė ir darbo savivaldoje patirtis ne ką mažesnė nei V.Kamarausko. Jis sakė, kad savivaldos sistemoje yra dirbęs 25 metus. Per šį laiką yra kelias kadencijas buvęs Tarybos nariu, vadovavo Socialinių reikalų komitetui, yra ėjęs mero pavaduotojo pareigas, dabar dvejus metus dirba Socialinės paramos skyriaus vedėju.

S.Stankevičius vėl buvo vienintelis, kuris išsakė nuomonę apie pretendentą. Tačiau, kitaip nei V.Kamarausko atveju, jis užtikrino, kad Darbo frakcijos politikai neabejoja A.Šimelionio tinkamumu eiti administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. Ir netgi merei D.Žebelienei pasiūlė supaprastinti rinkimų procedūrą – apsieiti be slapto balsavimo. Bet teikdamas šį pasiūlymą valdžios praradimo nuoskaudos nepamirštantis S.Stankevičius nesusilaikė neįžeidęs merės: kreipdamasis į ją sakė, jog jam nesiverčia liežuvis kreiptis kaip į merę, todėl kreipėsi vardu – Daiva…

Merė nesureikšmino akibrokšto ir paskelbė, kad toliau administracijos direktoriaus pavaduotojo rinkimus vykdys pagal rajono Tarybos reglamentą.

Į nuolatines patyčias įsijautusį S.Stankevičių vienintelis bandė sugėdinti Vytautas Laurinaitis. Jis paragino darbiečių lyderį pagaliau tapti vyru, nes dabar, jo manymu, S.Stankevičius atrodantis kaip piemuo… S.Stankevičius liko ištikimas savo pasirinktam keistam bendravimo stiliui: V.Laurinaičiui pasiūlė pasitikrinti sveikatą…

Apsižodžiavimą nutraukė D.Žebelienės pradėta administracijos direktoriaus pavaduotojo rinkimų procedūra.

Už tai, kad A.Šimelionis būtų paskirtas į administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas, balsavo 21 rajono politikas.