Linas Kleiza nedrįso galynėtis su Šilutės pareigūne

© silutesnaujienos.ltSekmadienį Lietuvos televizija ir Lietuvos policijos departamentas surengė įspūdingą šalies pareigūnų pagerbimo ceremoniją, į kurią sukviesti pareigūnai, turintys įdomių laisvalaikio pomėgių.

Tiesiogiai per LTV transliuotoje ceremonijoje pagerbta Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnė – pasaulyje žinoma rankų lenkikė Eglė VAITKUTĖ.

Jaunajai policininkei už aukštus sportinius pasiekimus įteikta Angelo statulėlė papildys jau ir taip gausią jos sporto pasiekimų taurių ir diplomų kolekciją.

Angelą įteikti pakviestas žinomas krepšininkas Linas Kleiza atsisakė išbandyti savo rankos tvirtumą susirungdamas su šilutiške – krepšininkas pareiškė daugiau nebenorintis gydytis traumų…

L.Kleizą pakvietė tik dėl jos

Apie tai, kad yra kviečiama dalyvauti tokiame Angelų sargų dienai paminėti skirtame renginyje, E.Vaitkutė sužinojo vos kelios dienos iki sekmadienio. Rugsėjo pabaigoje Eglė buvo sulaukusi televizijos atstovų, kurie filmavo trumpą siužetą apie ją, tačiau konkretaus pakvietimo tuomet negavo.

Didelio noro vykti į sostinę sako neturėjusi, juolab kad tuo metu dar ir sunegalavo. Apsispręsti privertė Policijos departamento atstovo skambutis: „Kaip galėtum neatvažiuoti, juk dėl tavęs net L.Kleizą pakvietėme“.

Jau nuvykusi į Vilnių Eglė sužinojo, jog ir žinomas krepšininkas į ceremoniją atvyko sirgdamas. „Bet vis tiek abu dalyvavome“, – šypsosi mergina.

Santūriai ji šypteli ir prisiminusi, kaip L.Kleizai buvo pasiūlyta išbandyti rankos tvirtumą su jauna Pamario pareigūne. „Ačiū. Aš nebenorėčiau gydytis dar vienos traumos“, – taip pat santūriai atsakė krepšininkas, ką tik išsigydęs traumuotą koją.

Apdovanoti dresuojantys, kolekcionuojantys, sportuojantysEglė Vaitkutė. / Asmeninio archyvo nuotr.

E.Vaitkutė į Vilnių vyko kartu su dar trimis Klaipėdos apskrites policijos pareigūnais, todėl kelionė neprailgo, buvo įdomu pabendrauti su kolegomis. Jos bendrakeleiviai Jurgita Pikčiūtė ir Juozas Bičkus irgi gavo Angelo statulėles, mat buvo išrinkti geriausiais metų patruliais, o V.Ramanauskas – už tai, kad randa laiko kurti filmus.

Apie kiekvieną apdovanotą pareigūną buvo parodyti trumpi filmuoti siužetai, kiekvieno pagerbimą lydėjo dainos. Be jos bendrakeleivių klaipėdiečių, apdovanotas policijos atributų kolekcionierius, laisvalaikiu šunį dresuojantis ir su juo varžybose dalyvaujantis pareigūnas, meninių pomėgių turintys ir sportuojantys pareigūnai.

Eglė sako, jog filmavimo metu jautėsi gerai, kameros jos neblaškė, nes prie jų jau seniai priprato. Tiesioginė laida prasidėjo 21.15 val. ir truko daugiau nei 2 valandas, tad namo šilutiškė su klaipėdiečiais išvyko jau vidurnaktį.

„Tai pirmas toks renginys, kuriame mano profesinė veikla susieta su pomėgiu sportuoti“, – sako Eglė.

Kolegų rankų tvirtumo nebando

Nuo 1999-ųjų rankų lenkimo čempionatuose dalyvaujanti E.Vaitkutė jau sunkiai suskaičiuoja, kiek kartų tapo Europos ir Pasaulio čempione ir kiek jos namuose jau yra įvairių apdovanojimų.

Lietuvos policijos departamentas taip pat jau porą metų renka geriausius metų sportininkus – pareigūnus. Eglei pernai atiteko II vieta, ją aplenkė tik kovos menų meistrė Margarita Čiuplytė. Šiemet šilutiškė užėmė I vietą dešimtuke.

26-erių sportininkė – policininkė apgailestauja, kad negalės dalyvauti lapkričio pabaigoje Kazachstane vyksiančiame pasaulio rankų lenkimo čempionate – tam trūksta lėšų. Ji viliasi išvažiuoti į Tarptautinei moters dienai skirtą Pasaulio rankų lenkimo čempionatą „World Challange“ Švedijoje, į kurį atvyksta tik pakvietimus turintys sportininkai.

„Į varžybas galėčiau važiuoti 2-3 kartus per mėnesį, bet ne visur važiuoju, nes neretai varžybos sutampa su mano darbo dienomis“, – sako Eglė. Dar priduria ir jaunesniems leidžianti pasireikšti, nes jau ne kartą girdėjo: „A, vėl Vaitkutė atvažiavo, tai mums jau nebėra jokių prošvaisčių laimėti“.

Ar čempionė nepabando retkarčiais savo kolegų – Kelių policijos pareigūnų rankų tvirtumo? Eglė sako, jog to dar nedarė. Visų pirma, tokiems bandymams reikia specialių stalų, o pabandęs ant rašomojo stalo gali, anot jos, po to metus traumą gydytis. Be to, savo kolegų ji nelaiko silpnais. „Dar neaišku, kas čia laimėtų, pažiūrėkit, kokie jie tvirti“, – sako Eglė.