Linas Mėgelaitis: „Futbolas – visas mano gyvenimas“

megelaitis su  komandaŠilutiškiui Linui Mėgelaičiui dar vaikystėje atrastas laisvalaikio pomėgis – futbolas – tapo didžiausia gyvenimo aistra, kuri pildo svaigiausias svajones. Šiemet, sausio 19 d., šešiolikmetis pasirašė kontraktą su legendiniu Italijos profesionalų „Pro Vercelli“ klubu.

Dėkingas pirmajam treneriuimegelaityis fk stumbras

Linas prisipažįsta, kad nuo mažens buvo labai judrus vaikas. Gal todėl, kad augo sportui neabejingų tėvų šeimoje, kartu nuolat vykdavo į treniruotes, varžybas, keliaudavo dviračiais. Jam patinka visos sporto šakos, kur reikia judėti: tinklinis, stalo tenisas ir kt.

„Futbolo treniruotes pradėjau lankyti nuo šešerių metų. Mano pirmasis treneris Svajūnas Česnulis gyveno tame pačiame name kaip ir aš, už namo stovėjo vartai, į kuriuos laisvalaikiu spardėme kamuolį. Tada ir nusprendžiau, kad noriu žaisti futbolą“, – pasakojo Linas.

Linas neslepia dėkingumo pirmajam treneriui. Anot perspektyvaus jaunojo šilutiškio, treneris Svajūnas vežėsi jį į visas varžybas ir nuo pat pirmųjų treniruočių sudarė galimybę tobulėti žaidžiant su vyresniais vaikais.

Šiandien Linas mano, kad būtent pirmasis treneris suformavo jį ne tik kaip asmenybę, siekiančią tikslų, bet ir kaip gerą sportininką. „Džiaugiuosi, kad man pasisekė pradėti žaisti futbolą toje komandoje, kurią treniravo Svajūnas Česnulis. Jam treniruojant mūsų komanda laimėjo daugelį turnyrų“, – sako Linas.

Per Lietuvą ir Italiją

Būdamas vos trylikos metų Linas sulaukė pakvietimo mokytis ir žaisti futbolą Panevėžyje, kur buvo surinkta gimusiųjų 1997 metais Lietuvos futbolo rinktinė. O jau po metų jis persikraustė žaisti bei mokytis į Šiaulius.
megelaitis linas 1 italijos klubeSu Lietuvos rinktine dažnai žaisdavo rungtynėse, kurias stebėdavo futbolo agentai. Po vienų varžybų prie šilutiškio priėjo agentas ir pagyrė jo žaidimą. Vėliau Linas gavo jo pasiūlymą pasirašyti kontraktą su Kauno „Stumbro“ komanda. Ir turėdamas vos 15 metų išvažiavo žaisti ir mokytis į Kauną.
2014 metais Kauno „Stumbras“ Lietuvos futbolo I lygoje laimėjo I vietą ir iškovojo teisę žaisti aukščiausioje lygoje.

Pirmą kartą su italų klubu „Pro Vercelli“ Linas arčiau susipažino 2014-aisiais. Tąkart svetimoje šalyje vaikinas praleido dvi savaites, ir jos buvo lemtingos. Peržiūros metu šilutiškiui teko treniruotis su bendraamžiais, ir savo profesionaliu žaidimu palikęs didelį įspūdį, jau antrą savaitę jis sulaukė pasiūlymo treniruotis su pirmąja vyrų komanda. Tereikėjo skubiai apsispręsti.

„Grįžęs neturėjau laiko ilsėtis. Po kelių dienų su 1997 metais gimusių futbolininkų rinktine prasidėjo pasiruošimas tarptautiniam Valentino Granatkino futbolo turnyrui, kuris vyko Rusijoje. Grįžęs iš ten namuose tepabuvau kelias dienas“, – atviravo Linas, kuris jau buvo apsisprendęs toliau žaisti Italijoje.

Kartu su šilutiškiu „Pro Vercelli“ futbolo klube žaidžia dar trys lietuvaičiai.

Linas gyvena apie 60 kilometrų nuo Milano, nedideliame Verčelio miestelyje, turinčiame apie 50 tūkstančių gyventojų.

Pasak šilutiškio, svetima šalis nuo gimtosios skiriasi gamta ir šiek tiek kitokia – geresne – infrastruktūra. Lietuvoje nepamatysi tokių kalnų kaip Italijoje, o Italijoje – tokių  miškų kaip Lietuvoje.
Anot pašnekovo, kaip bebūtų, bet gimtinėje palikti žmonės – daug mielesni. Italai – karšto būdo, nekonkretūs ir nenuoširdūs.

Tikslas – tobulėti

Apie ateities planus ir svajones Linas nėra linkęs atvirauti, tačiau prisipažino, kad nori tobulėti. Italų klube vaikinas neplanuoja ilgai užsibūti, tačiau kol kas reikia naujos praktikos, žaidybinės patirties, susipažinti su Italijos futbolu, pramokti kalbą ir siekti toliau.

„Svajonių atskleisti negalima, kitaip jos neišsipildys, bet mano didžiausias troškimas – sužaisti Čempionų lygoje“, – sakė vaikinas.megelaitis linas vaikysteje

Pasak Lino, jo karjera tik prasidėjo, tad apie sugrįžimą į Lietuvą kol kas nėra minčių. Aišku tik viena, kad futbolas – visas Lino gyvenimas, be šio sporto jis neįsivaizduoja ateities.
Futbolas jam patinka viskuo, nes jau įaugo į kraują, o labiausiai patinka tuo, kad yra dinamiškas ir jį žaidžiant reikalingas greitas mąstymas.

Tiki mokinio sėkme

Apie savo mokinį, kuris nuo mažų dienų išsiskyrė gabumais futbole, „Šilutės naujienoms“ pasakojo ir treneris S.Česnulis.   „Linas visad išsiskyrė iš savo amžiaus vaikų. Jis buvo ne tik judrus, bet pasižymėjo strateginiu mąstymu, priimdamas sprendimus, kaip elgtis futbolo aikštelėje, ką daryti žaidimo metu“, – sakė S.Česnulis.

Kovingumas ir aukštas profesionalumas – įgimti dalykai, kuriais apdovanotas šilutiškis Linas. Kaip sakė treneris, futbolininkui šalia šių savybių reikia ir begalinio noro, valios, charizmos, sąlygų tobulėti, žinoma, talento ir sėkmės.

Treneris tiki Lino sėkme, kuri dar tik prasidėjo. Pasak S.Česnulio, Linas, žaisdamas Italijos klube „Pro Vercelli“, yra vos per žingsnį nuo to, jog gali tapti futbolo žvaigžde ir Lietuvos padangėje.