Linkėjimai seneliams pakvipo vanile

Vaikystės laikas, praleistas pas senelius – pats gražiausias. Jie klausosi tikrų ir išgalvotų anūkų istorijų, išsamiai atsakinėja į kiekvieną rimtą ar ne visai klausimą, nekantriai laukia, kada vėl išgirs skambų juoką bei šiltą apkabinimą sugrįžus jų aplankyti.

Svečiuojantis pas senelius galima veikti ką tik užsigeidi: minkyti tešlą sausainiams, netyčia išbarstant miltus ant grindų, valgyti saldainius, kiek širdis geidžia, iki vėlumos sėdėti ant kelių ir klausytis skaitomų pasakų ar sparnuotų istorijų. Tai prisiminimai, kurie sušildo širdį ir išspaudžia šypseną ne vienam suaugusiam, nes senelių ir anūkų ryšys – ypatingas, kitoks nei tėvų ir vaikų.

Spalis – senjorų mėnuo. Šia proga skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą vyresniesiems, prisidėti prie pagalbos teikimo. Šia proga visoje Lietuvoje senjorams visą mėnesį vyksta renginiai ir veiklos, susitikimai su draugais ir artimaisiais prie kavos puodelio. Šios akimirkos praskaidrina jų kasdienybę ir primena, jog jie nepamiršti.

Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka irgi prisijungė prie šios iniciatyvos ir pakvietė šeimas ir vaikus į kūrybinę edukaciją „Ką gero nuveikiam?“ Jos metu dalyviai liejo dažus pagal savitą kūrybos techniką ir kūrė atvirukus, rašė šiltus žodžius ir linkėjimus, kepė keksiukus ir juos supakavę išskubėjo dovaną įteikti savo mylimiems seneliams.

Šiltas ir vanile kvepiantis susitikimas paliko įspūdį ne tik vaikams, bet ir tėveliams, kurie džiaugėsi neįprastu užsiėmimu ir galėjo praleisti laiką su savo atžalomis. O bibliotekininkai džiaugiasi, kad bibliotekoje lankosi daug vaikų, mylinčių savo senelius.