Linksma švietimo darbuotojų spartakiada – ant Kuršių marių kranto

KINTAI SPORTAKIADA_1Plukdyti kolegas valtimis, pereiti klampynę, šaudyti į taikinius – tai tik kelios rungtys iš daugelio, kurias švietimo įstaigų darbuotojų komandos turėjo įveikti Kintuose.   Kuršių marių pakrantėje praėjusį ketvirtadienį vyko Šilutės savivaldybės švietimo įstaigų darbuotojų sporto šventė. Linksmų rungčių spartakiadą surengė Kintų pagrindinė mokykla, jai talkino Kintų Vydūno kultūros centras bei Kintų seniūnija. O šventės rengėjus finansiškai parėmė ir pavaišino Kintų kepykla bei verslininkai Žilvinas Žukauskas ir Saulius Endrutis.   

Beveik visos kintiškių parengtos rungtys yra nepakartojamos, nes joms atlikti būtinos marios, vanduo bei kiti tik marių pakrantėje esantys KINTAI SPORTAKIADA_6dalykai.

Iš viso sporto šventėje dalyvavo apie 120 žmonių iš 15 švietimo įstaigų. Jie buvo „sumaišyti“ ir suskirstyti į 8 komandas. Pasak organizatorių, taip kolegos pedagogai bus mokomi komandinio darbo ir draugiškumo.

Komandos buvo pavadintos tik Kuršių mariose pagaunamų žuvų vardais. Tad Kintuose rungėsi „Stintų“, „Karšių“, „Nėgių“, „Šamų“, „Pūgžlių“, „Ungurių“, „Ožkų“ bei „Raudžių“ komandos. Iš šono jos atrodė labai spalvingai ir puikiai derėjo prie mėlynų Kuršių marių vandenų, žydro bei saulėto dangaus bei žalio pamario miško.

Po nuotaikingo visų pristatymo, kaip ir dera prieš varžybas, buvo surengta mankšta ant Kuršių marių kranto. Paskui komandoms reikėjo įveikti 8 netikėtas, pirmą kartą matomas rungtis. Jos marių pakrantėje bei Kintų miške buvo išdėliotos taip, kad žuvelių komandoms daugiau prireikė laiko iki jų nueiti, nei atlikti. Bet oras buvo puikus, miške čiulbėjo paukščiai, pakrantėje vaikščiojo gandrai, o danguje skraidė kormoranai, todėl malonūs pasivaikščiojimai iki užduočių vietų neprailgo, nors komandoms teko nueiti gerokai daugiau nei po 3 kilometrus.

KINTAI SPORTAKIADA_11Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad nugalėjo „Ožkomis“ pavadinta komanda. Antrieji buvo „Pūgžliai“, tretieji „Karšiai“.

Spartakiados dalyviai mėgavosi gardžia kintiškių mokytojų virta žuviene. Ją po netrumpo pasivaikščiojimo bei rungčių visi kirto pasigardžiuodami ir dėkodami virėjams. Juk kas gali geriau virti žuvienę, jei ne ant marių kranto gyvenantys žmonės?

Būta ir kitų vaišių, kurios kolegoms iškepė, sutepė ar suslėgė patys Kintų mokytojai bei mokyklos darbuotojai.

Sporto šventės pabaigoje burtai nulėmė, kad po dvejų metų švietimo darbuotojai, baigę mokslo metus, linksmai pasivaržyti bei drauge ilsėtis vyks į Juknaičius – šventę rengs Juknaičių pagrindinės mokyklos kolektyvas.