Literatūros mėgėjai tarp eilučių ieškojo poteksčių ir įkvėpimo

biblioteka piesiaVisus praėjusius metus literatūros mėgėjai rinkosi į kūrybinius užsiėmimus – pokalbius „Kai knygos atgyja spalvose…“, vykusius Šilutės Fridricho Bajoraičio bibliotekoje.

Užsiėmimų principas – atsižvelgdami į iš anksto numatytą temą dalyviai atsineša prozos ar poezijos knygą, susitikimų metu skaitomos jų ištraukos, diskutuojama, vėliau mintys ir vaizdiniai išreiškiami kūrybinėse dirbtuvėse ant įvairios materijos: drobės, popieriaus, akmens, keramikos.

Pirmojo susitikimo kovo mėnesį tema – meilė. Balandis – mėnuo, kuomet atgimsta ne tik gamta, bet ir žmogus, vidinio ir išorinio virsmo laikotarpis. Tad antrojo kūrybinio užsiėmimo metu kalbėta atgimimo tema.  Gegužę apstu šeimos švenčių. Šį kartą literatūros mėgėjams norėjosi padiskutuoti apie giminystę. Birželis – atostogų ir saulės metas. Tad tema buvo žaisminga – personažai. Šįkart į užsiėmimus dalyviai atsinešė ne tik knygų, bet ir po akmenuką, ant kurio piešė personažus. Rugsėjį kalbėjo apie laisvę ir pabandė prisijaukinti vieną laisviausių kūrybos medžiagų – molį. Ta pati tema plėtota ir spalio mėnesio užsiėmimo metu. Lapkritį kalbėta apie svajones.

Gruodį, artėjant didžiosioms metų šventėms, paprastai prisimename artimus širdžiai žmones, net tuos, kuriems paskambinti, parašyti nesusiruošėm ištisus metus. Tad susitikę aštuntą kartą dalijomės mintimis apie laiškus.

Aptarę atsineštas knygas, dalyviai kūrė atvirutes, kuriose užrašė kalėdinius sveikinimus ir dovanojo draugams, giminaičiams.

Metai prabėgo greitai, tačiau kiekvieną mėnesį vykstantys susitikimai tapo tradicija.  Dalyviai susidraugavo, todėl nuspęsta susirinkti dar vieną sykį – tiesiog pasėdėti prie arbatos puodelio, apžiūrėti per metus sukurtus darbus, pabendrauti.

Vieni atsinešė namuose pagamintą tortą, kiti arbatžolių. Prie advento stalo dalintasi mintimis ne tik apie knygas, bet ir keistasi kepinių receptais, dovanų idėjomis.

Užsiėmimai „Kai knygos atgyja spalvose…“ surengti vykdant projektą „Prie knygos versmės“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos.