Liūdnos „Šilutės beglobių“ istorijos: operacijos, gydymas, naujų namų paieškos

Rusnėje rasti kačiukai sunkiai pažeistomis akytėmis, apleistas šuo, atiduotas kartu su dviem „bambaliais“ alaus ar į kirpyklą „besiprašantis“ Šilutės gatvėmis slampinėjantis šunelis Goris - tai tik kelios istorijos, apie kurias su liūdesiu pasakoja „Šilutės beglobių“ įkūrėja Rimutė Vismantienė.

Moteris visus prieglaudoje laikinai gyvenančius gyvūnus myli kaip savo, ir kasdien nelaimėliams stengiasi surasti naujus namus.

Nors moteris turi darbą, kuriame laiką leidžia nuo ryto iki vakaro, tačiau be paliovos rūpinasi ir savo įkurta prieglauda, o jos telefonas nuolat netyla. Šiuo metu prieglaudoje glaudžiasi bene pusšimtis beglobių kačių ir kačiukų, keturi šuneliai bei trys gandrai. Visiems jiems ji ieško naujų namų.

Geraširdė moteris pasakoja, kad toks gyvenimo ritmas yra be galo sunkus, bet ji niekada negaili nei laiko, nei jėgų ir skuba į pagalbą nuskriaustiems gyvūnams.

Kačiukai nelaimėliai

Rimutė pasakoja, kad visai neseniai Rusnėje buvo rasti du ligoti kačiukai, sunkiai pažeistomis akytėmis. Situacija buvo tokia bloga, kad vienam jų akytę teko operuoti, tuo tarpu kito kačiuko situacija šiek tiek geresnė, jis gydomas antibiotikais.

Moteris neslepia džiaugsmo, kad operuotas katinėlis sėkmingai išgyveno ir tikisi, kad nelaimėlis netrukus suras naujus namus. Tuo tarpu kitas katinėlis netrukus iškeliaus į Birštoną. Abu jie – guvūs ir sveiki.

Tačiau Rimutė neslepia ir apmaudo, kad žmonės taip abejingai žiūri į gyvūnus, o jei ir mato, jog gyvūnui reikalinga pagalba, jos nesuteikia ir palieka jį likimo valiai. Taip ir buvo su šiais dviem bejėgiais katinėliais, kurie buvo rasti tikrai matomoje vietoje.

Alus išgertas – šuo nebereikalingas

Rimutė pasidalino ir šunelio Armando istorija. Šunį jo šeimininkas tiesiog atidavė asocialiam vyriškiui kartu su dviem „bambaliais“ alaus. Šis alų išgėrė, o šuo tapo nebereikalingas. Netrukus šuns šeimininko aplaidumu Rimutei pasiskundė vyriškio kaimynai, taip Armandas atsidūrė prieglaudoje. Laimei šuneliui labai greitai pavyko rasti naujus namus, ir dabar jis gyvens Ciparių kaime.

Talkina ir savanoriai

„Šilutės beglobiai“ šiuo metu globoja apie pusšimtį kačių.

„Šilutės beglobių“ įkūrėja džiaugiasi, kad sulaukia ir savanorių pagalbos, kurie pasirūpina voljeruose gyvenančiais šunimis, juos vedžioja, atlieka kitus priežiūros darbus. Pavyzdžiui, visai neseniai savanorių Ugnės ir Gretos mamos Vanda Bertašienė bei Vida Zairienė jau nebe pirmą kartą išmaudė ir apkirpo Pramonės gatvėje besibastantį gaurais apaugusį šunelį Gorį. „Goriukas buvo išmestas, jis liko gyventi gatvėje, todėl žmonių neprisileidžia, nepasitiki, bet moterys jį laikas nuo laiko pagauna ir apkerpa“ – džiaugsmo išgražėjusiu šuneliu neslepia Rimutė.

Trūksta finansinės paramos

Nors prieglaudoje gyvenantys gyvūnai tikrai nebadauja, tačiau Rimutė pripažįsta, kad paramos prieglaudai trūksta, nes nepigiai kainuoja veterinaro paslaugos bei vaistai. Visus į prieglaudą atvežamus naujus gyvūnėlius reikia paskiepyti, nukirminti, o tam reikia nemažų sumų.

Šiuo metu artimiausiuose Rimutės planuose – dar vienas voljeras. Moteris jau net žino ir gyventoją, kuriam jis būtų reikalingas, tačiau neturi tam reikalingų lėšų. Naujo voljero pastatymas kainuotų nuo 800 eurų. Tad ji prašo geros valios žmonių pagalbos, kad jie prie kilnaus tikslo prisidėtų finansiškai.

Padėti „Šilutės beglobiams“ galite skirdami 1,2 proc. GPM (Įmonės kodas: 304827018, VšĮ „Šilutės beglobiai“, SwedBank: LT777300010154919989, PayPal: silutesbeglobiai@gmail.com).
Rūpimais klausimais ar dėl materialinės paramos, galite susisiekti tel. 8 671 37333.