Londone gyvenanti kraštietė neuromokslininkė Gabija Toleikytė: „Smegenų galia neturi ribų“

gabija-toleikyteIš Švėkšnos kilusi Gabija Toleikytė dar besimokydama Šilutės Vydūno gimnazijoje savo gabumais ir žiniomis žavėjo mokytojus. Dabar jauna moteris patirtimi ir atradimais stebina visą pasaulį.

„Nieko sau mokslų daktarė!“ – stebėjosi į paskaitą „Neribota smegenų galia“ susirinkusi auditorija. Gabijai Toleikytei – vos 30 metų, o ji jau lektorė, neuromokslininkė, profesionali verslo bei karjeros mokytoja. Viešnagės Lietuvoje metu G.Toleikytė pasakojo apie smegenų galią: ar išnaudojame visą jų potencialą?

Doktorantūros mokslinius tyrimus G.Toleikytė atliko Londono universiteto koledže, pastaruosius šešerius metus ji gyvena Didžiojoje Britanijoje, kur dirba su įmonėmis ir moksliniais centrais.

G.Toleikytė įsitikinusi: kiekvienam žmogui rūpi, kas vyksta jo smegenyse ir ar galime ką nors pakeisti? Ar mūsų smegenys gali kisti? Kokios sąlygos tam reikalingos?

„Smegenys – viena sudėtingiausių sistemų, žinomų Visatoje. Kaip jos veikia, niekas tiksliai neišsiaiškino, tačiau žinome jau nemažai, pavyzdžiui, kad skirtingos smegenų dalys atsakingos už skirtingas funkcijas“, – pranešimą pradėjo G.Toleikytė.

Greičiausiai smegenys auga iki trejų metų, vėliau augimas sulėtėja. „Nuo šešerių žmogaus smegenų dydis iš esmės nekinta. Taigi, dabar mūsų smegenų dydis kaip pirmoko“, – pasakojo G.Toleikytė.

Iš Švėkšnos kilusi Gabija Toleikytė dar besimokydama Šilutės Vydūno gimnazijoje savo gabumais ir žiniomis žavėjo mokytojus. Dabar jauna moteris patirtimi ir atradimais stebina visą pasaulį.

Daugiau apie tai skaitykite Dovilės Jablonskaitės straipsnyje „Londone gyvenanti neuromokslininkė Gabija Toleikytė: „Smegenų galia neturi ribų“