Lopšelyje – darželyje „Žvaigždutė“ – inovatyvaus modelio įgyvendinimas „Vasara be rūpesčių“

zvaigzdute projektasŠilutės lopšelis – darželis „Žvaigždutė“ dalyvavo respublikinio projekto „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“ skelbtame inovatyvių ikimokyklinio ugdymo organizavimo modelių atrankos konkurse ir pateko tarp 32 laimingųjų, gavusių finansavimą savo modelio „Vasara be rūpesčių“ įgyvendinimui.

Projektą „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“ vykdo Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras.

Projektas skirtas Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas teikiančių įstaigų vadovų pavaduotojams, pedagogams, švietimo, socialinę, kompleksinę pagalbą teikiančių/teiksiančių įstaigų specialistams. Projektas finansuojamas pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programą iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Modelis „Vasara be rūpesčių“ skirtas tiems ikimokyklinio amžiaus vaikams, kurie neturi kas jais rūpinasi vasaros laikotarpiu, kai tėvai dirba. Stovykla veikia nuo birželio 2 d. ir veiks visą vasarą, darbo dienomis nuo 8 iki 12 val. „Žvaigždutėje“.

Stovyklautojų laukia įvairi veikla: koncertai, konkursai, kelionės prie upės, į mišką, ekskursijos į „Mini zoo“, „Vinetu kaimą“, Ventės ragą. Kiekviena diena ypatinga tuo, kad vaikai ateina į jiems žinomą, saugią, artimą aplinką, kur gali bendrauti ne tik su pedagogėmis, bet ir su draugais.

Įgyvendindami ikimokyklinio ugdymo organizavimo modelį „Vasara be rūpesčių“, tikimės suteikti nors minimalią pagalbą dirbantiems tėvams dėl vaikų vasaros užimtumo.